Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Среќен роденден Столе!
Среќен роденден Столе!

Среќен роденден Столе!

Денеска свој роденден прославува нашиот кружен напаѓач и миленик на вардаровата публика, Стојанче Стоилов. Нашиот капитен покрај другите успеси беше дел од двете европски круни, во 2017 и 2019 година.

,,Вардар Фанс” му посакува многу здравје, среќа и успеси со Вардар.

Среќен роденден Столе!