Tuesday ,23 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > ВИДЕО: Од соблекувалната на Вардар – Гача диригира, а останатите грмат „Бисер Балкански“
ВИДЕО:  Од соблекувалната на Вардар – Гача диригира, а останатите грмат  „Бисер Балкански“

ВИДЕО: Од соблекувалната на Вардар – Гача диригира, а останатите грмат „Бисер Балкански“

Денеска тимот на Вардар успеа да се врати онаму каде што му е местото. На првото место на ВМФЛ табелата откако на домашен терен го совлада тимот на Караорман со 4:1. Мечот мина во доминација на домаќинот, кој поведе уште во првите минути.

Со оглед на исходот на останатите мечеви од ова коло, Вардар сега е осамен на лидерската позиција со 49. бода, а во соблекувалната по мечот ечеше песната „Бисер Балкански“. Секако, заслужена радост, која што доаѓа како мелем на рана со оглед на проблемите со кои клубот се соочува во моментов. Но тоа само однадвор, очигледно, затоа што Вардар однвнатре очигледно е сплотен како еден.

– Видеото можете да го погледнете ТУКА