Wednesday ,17 July 2024
Последни:
Home > Author Archives: Д.Гогов (page 7)

Author Archives: Д.Гогов

Нека Вардарова песна ечи низ цело Скопје

KOMITI2

23.11.22 е голем ден за сите љубители и приврзаници на ,,црвено – црните” бои. Вечерва по повод роденденот и прославата на ФК Вардар, но и на навивачката група Комити, вардарова песна треба да ечи низ цело Скопје, низ сите улици во главниот град. Вечерва Скопје ќе биде преплавено од црвено – црни знамиња, шалови, дресови – со една цел, голем ... Read More »

ФОТО: Sвездата на Манчестер Јунајтед со посебна чест и повик: Македонија за Вардар!

bruno

Големото фудбалско име, еден од лидерите на репрезентацијата на Португалија на Светското првенство во Катар и големото фудбалско име на гигантот Манчестер Јунајтед, Бруно Фернандеш со посебна чест за ФК Вардар. Играчот од средината на теренот упати повик до сите во Македонија да го поддржат утре ФК Вардар на јубилејот и на својот роденден. Секоја чест за ваквиот гест на Бруно. ... Read More »

Капитенот на Македонија со повик: Вардар не е само Скопје, Вардар е Македонија!

fkv

. Капитенот на македонската репрезентација, човекот кој порасна во Вардар и засекогаш остана верен на црвено-црните бои! . “Вардар не е само Скопје, Вардар е Македонија!” е пораката на нашиот Стефан. . ОДИМЕ НА ГРАДСКИ – ЗА ВАРДАР! . - Видеото погледнете го ТУКА. Read More »

Џамбазов: Елате народе на фудбал, Вардар!

igor-dzambazov

Уште само еден ден до големиот спектакл на Градски и прославата на роденденот на Фудбалскиот клуб Вардар и на најголемата и најдобрата навивачка група во Македонија, Комити. По повод утрешниот спектакл со Железничар, и маестро Игор Џамбазов се потсети на убавите моменти минати на стадион и навивањето за Вардар.  Џамбазов вели, елате народе на фудбал, Вардар! - Видеото погледнете го ТУКА. Read More »

(ФОТО) Абутовиќ повикува – сите на стадион!

Ilija-Abutovic-vardarfans

Продолжува акцијата на навивачите на Вардар за што е можна поголема мобилизација за натпреварот во среда. . Иако беше член на ракометниот клуб Вардар, сепак длабоко поврзан со црвено црната магија. Илија Абутовиќ секогаш дел од нашата борба! . Read More »

(ФОТО) Вардаровата мобилизација стигна до Битола и Кавадарци

315639976_5615285701859002_3302932080758645049_n

Навивачите на Вардар, популарните ,,Комити” продолжуваат масовно да го шират и презентираат настанот кој ќе се одржи идната среда, а тоа е дуелот на Градски помеѓу ФК Вардар и Железничар од Сараево по повод роденденот на Вардар и Комити. Вардаровата мобилизација стигна и до Битола, каде вечерва беше истакната парола за натпреварот: Градот на конзулите и градот на ракијата – ... Read More »

Ве фрустрира вашата немоќ да сте – Вардар!?

fkv-avramovski

Најтрофејниот македонски клуб Вардар вчера доби финансиска помош од својот основач, градот Скопје, во висина од 250.000 евра, но не помина ни еден цел ден од одлуката на Советот на градот за субвенцијата кон црвено-црните, а да не излезат дежурните сејачи на магла да ја оспорат одлуката – како тоа смеело народни пари да се трошат за македонската гордост. Штом ... Read More »

Град Скопје му даде 250.000 евра помош на ФК Вардар!

fkv

Град Скопје вчера му одобри финансиска помош на најтрофејниот македонски клуб Вардар од 15 милиони денари (250.000 евра) на седницата на Советот на градот. Вардар од поодамна се гуши во финансиски проблеми, уште во последните години од владеењето на бившиот газда Сергеј Самсоненко, а беспарицата ги оптоварува и актуелните газди кои го преземаа лани клубот и градот Скопје по предлог ... Read More »

Вардар низ директен ТВ пренос на Спорт Клуб 2

fkv

Сите оние кои немаат можност да бидат на стадион, имаат шанса да го проследат својот миленик низ директен ТВ пренос на Спорт Клуб 2. Дуелот започнува од 13.00 часот. Вардар брка нова победа и враќање на лидерската позиција. Нема да биде ни малку лесно, бидејќи гостинот е добар тим, а пак Вардар има проблеми со повредени играчи, посебно во навалната линија. ... Read More »

СПЕКТАКЛ ВО СКОПЈЕ кој не смее да се пропушти! ,,Комитите” и ФК Вардар слават роденден – ќе има големо шоу на трибините

komiti-1

СПЕКТАКЛ ВО СКОПЈЕ кој не смее да се пропушти!   По повод роденденот на ФК Вардар и најголемата и најверната навивачка група во Македонија, Комити – во Скопје ќе гостува тимот на Железничар од Сараево на Градсиот стадион во Скопје. По овој повод, се спрема невиден спектакл во режија на Комитите, затоа купете билети кои се по симболична цена од 100 денари ... Read More »