Sunday ,14 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > ФОТО: Sвездата на Манчестер Јунајтед со посебна чест и повик: Македонија за Вардар!
ФОТО: Sвездата на Манчестер Јунајтед со посебна чест и повик: Македонија за Вардар!

ФОТО: Sвездата на Манчестер Јунајтед со посебна чест и повик: Македонија за Вардар!

Големото фудбалско име, еден од лидерите на репрезентацијата на Португалија на Светското првенство во Катар и големото фудбалско име на гигантот Манчестер Јунајтед, Бруно Фернандеш со посебна чест за ФК Вардар.

Играчот од средината на теренот упати повик до сите во Македонија да го поддржат утре ФК Вардар на јубилејот и на својот роденден. Секоја чест за ваквиот гест на Бруно.

Фото:

315765438_5972907906072792_2143985289769004339_n