Sunday ,14 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Капитенот на Македонија со повик: Вардар не е само Скопје, Вардар е Македонија!
Капитенот на Македонија со повик:  Вардар не е само Скопје, Вардар е Македонија!

Капитенот на Македонија со повик: Вардар не е само Скопје, Вардар е Македонија!

.
Капитенот на македонската репрезентација, човекот кој порасна во Вардар и засекогаш остана верен на црвено-црните бои!
.
“Вардар не е само Скопје, Вардар е Македонија!” е пораката на нашиот Стефан.
.
ОДИМЕ НА ГРАДСКИ – ЗА ВАРДАР!
.
- Видеото погледнете го ТУКА.