Sunday ,14 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Џамбазов: Елате народе на фудбал, Вардар!
Џамбазов: Елате народе на фудбал, Вардар!

Џамбазов: Елате народе на фудбал, Вардар!

Уште само еден ден до големиот спектакл на Градски и прославата на роденденот на Фудбалскиот клуб Вардар и на најголемата и најдобрата навивачка група во Македонија, Комити.

По повод утрешниот спектакл со Железничар, и маестро Игор Џамбазов се потсети на убавите моменти минати на стадион и навивањето за Вардар.  Џамбазов вели, елате народе на фудбал, Вардар!

- Видеото погледнете го ТУКА.