Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Дербито, Вардар-ЖРК Куманово се игра утре
Дербито, Вардар-ЖРК Куманово се игра утре

Дербито, Вардар-ЖРК Куманово се игра утре

По паузата поради Европското првенство продолжува лигата кај дамите.

ЖРК Вардар е домаќин во дербито на силниот тим на Куманово. Дуелот се игра утре, среда (23/11/2022) во спортската сала Јане Сандански со почеток во 16 часот и 30 минути.

Вардар влегува како лидер на табелата со максимални 21.бод на оваа средба.