Tuesday ,27 February 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Вардар не запира: Промовиран и Цветаноски!
Вардар не запира: Промовиран и Цветаноски!

Вардар не запира: Промовиран и Цветаноски!

Дејан Цветаноски е уште еден нов играч во ФК Вардар. 32 годишниот напаѓач доаѓа од екипата на Силекс, со големо искуство во домашното првенство играјќи за екипите на Струга, Ренова, Победа, Пелистер.

Вардар денес го потврди и Дарко Размоски, со што покажа дека излегува од кризата и мисли на новите играчи кои ќе доаѓаат во клубот и ќе ја зголемат конкуренцијата и пред се квалитетот на тимот.

И двајцата утре ќе дебитираат за Вардар на пријателскиот натпревар против Тетекс.

Добредојде во Вардар, Дејан!