Monday ,04 March 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Вардар претстави ново засилување, Роберт Митев ќе го носи црвено-црниот дрес
Вардар претстави ново засилување, Роберт Митев ќе го носи црвено-црниот дрес

Вардар претстави ново засилување, Роберт Митев ќе го носи црвено-црниот дрес

После Размоски и Цветаноски, ФК Вардар денес претстави и трето засилување за пролетниот дел од сезоната.

Роберт Митев е трето ново име во најтрофејниот македонски клуб во зимскиот преоден рок. 28 годишниот крилен напаѓач потекнува од нашата фудбалска академија, доаѓа од екипата на Охрид, а во својата досегашна кариера има играно и за екипите на Силекс, Тиквеш, Беласица…
Добредојде назад во Вардар Роберт