Tuesday ,21 May 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Среќен роденден Мартин Томовски

Среќен роденден Мартин Томовски

216114494_197561659044423_7896881270264799955_n

Денес свој роденден прославува репрезентативниот голман на Македонија и член на РК Вардар 1961, Мартин Томовски. ,,Вардар Фанс” му го честита роденденот на нашиот голман, му посакува пред се добро здравје и многу успеси на ракометен план со ,,црвено – црните”. Томовски за прв пат во дресот на Вардар ќе се појави за точно пет дена.

Среќен роденден Мартин!