Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Кои играчи се сигурни за идната сезона?
Кои играчи се сигурни за идната сезона?

Кои играчи се сигурни за идната сезона?

Шампионот на Македонија, РК Вардар 1961 полека но сигурно го составува тимот за новата натпреварувачка сезона. Во овој момент се потврдени неколку нови играчи, а остануваат и низа на ракометари кои во овој момент го понесуваат товарот во редовите на ,,црвено – црните’.

Еве кои играчи се тука и за натпреварувачка сезона 2021/22:

Голмани: Борко Ристовски, Мартин Томовски
Леви крила: Тимур Дибиров, Јан Чувара
Десни крила: Гоце Георгиевски, Дарко Ѓукиќ
Кружни напаѓачи: Стојанче Стоилов, Патрик Валчак
Леви бекови:
 Анте Кудуз, Филип Талески, Васко Шеваљевиќ
Десни бекови: Едуардо Гурбиндо, Томислав Јагуриновски, Јосип Векиќ
Централни бекови: Анте Гаџа, Мартин Карапалевски

- Во овој момент неизвесна е судбината на Јотиќ, Калараш, Мишевски и Димитриоски.