Sunday ,14 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > СТИГНА ПОТВРДА: Михајлов ќе го води Вардар!
СТИГНА ПОТВРДА:  Михајлов ќе го води Вардар!

СТИГНА ПОТВРДА: Михајлов ќе го води Вардар!

Стигна потврда на она што го пишувавме утринава.  Горазд Михајлов и официјално е нов шеф на стручниот штаб на ФК Вардар.

.
ФК Вардар ја известува јавноста дека Горазд Михајлов од денес е нов шеф на стручниот штаб на тимот. Му посакуваме среќа и успешна соработка со најтрофејниот клуб во Македонија.
.
Добредојде во црвено црното семејство!

Уште една добра вест е што конечно ФК Вардар ќе добие финансиска помош и од Градот Скопје.  Очекуваме годината што доаѓа да биде успешна, а Вардар да се врати на победничките патеки, но најпрвин да обезбеди опстанок во лигата.

Големо браво за раководството на Вардар кое неуморно работи и продолжува – со една цел, силен и стабилен ФК Вардар!