Sunday ,14 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Вардар не се шегува: Аргентинецот Франко нов играч на најтрофејниот!!
Вардар не се шегува: Аргентинецот Франко нов играч на најтрофејниот!!

Вардар не се шегува: Аргентинецот Франко нов играч на најтрофејниот!!

ФК Вардар не се шегува. По назначувањето на Горазд Михајлов за нов шеф на стручниот штаб, започнаа и големите работи во Вардар.

Како што дознаваме, нов играч на ФК Вардар ќе биде одличниот Нануел Франко кој доаѓа од екипата на ФК Брера. Станува збор за големо засилување, бидејќи Аргентинецот се покажа одлично во дресот на тимот од Струмица.

Покрај Франко, Вардар носи уште неколку квалитетни и проверени имиња, но за нив од утре па натаму.

Добредојде во ФК Вардар велиме за Нануел Франко!