Wednesday ,17 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Состав > ФК Вардар состав 2018/19
ФК Вардар состав 2018/19

ФК Вардар состав 2018/19

Сите фудбалери на ФК Вардар за престојната сезона 2018/19.

Голмани:
1. Александар Кировски
25. Филип Илиќ
90 Филип Гачевски (заменик капитен)

Одбрана:
2. Кристијан Тошевски
3. Горан Попов (капитен)
4. Коста Манев
6. Николас Херанц
15. Филип Антовски
21. Евгениј Новак
30. Тодор Тодоровски
31. Никола Серафимов
77. Владица Брдаровски

Среден ред:
5. Кларенс Битанг
8. Дарко Мицевски
10. Јуфо Нилдо
20. Алекс Талески
23. Филип Најдовски
33. Бесар Исени
34. Али Адем
48. Фитор Реџепи

Напад:
7. Вилијан Лира
9. Максим Максимов
11. Тигран Барсегјан
24. Јован Попзлатанов
70. Матеј Цветаноски
50. Јакуп Бериша
55. Данило Бала