Sunday ,05 April 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Реално Аикидо /Борење (page 10)

Реално Аикидо /Борење

(Стрим во живо) Егоров против Нодирјон Сафаров на СП во борење, борбата започнува во 10-30ч.

egorov

Репрезентативецот Владимир Егоров (-57 кг) денес, недела, се среќава со Узбеќистанецот Нодирјон Сафаров на Светското првенство во борење за сениеори во Будимпешта, Унгарија. Душек “Д“ , седма борба, која почнуваа во 10:30 часот. Ако извојува победа во осминафиналето ќе се бори  со победникот од мечот Андреј Дуков  (Романија) и Атли Сулејман (Турција). Линк за следење -ОВДЕ Вториот наш борач Могамедгаџи Нуров ... Read More »

Борење: Вардарците Нуров и Егоров од денес дел од СП во Будимпешта

y6

Од денес се до 28 октомври во  Будимпешта, Унгарија за светските титули во борење ќе се борат пријавените рекордни 850 борачи од 97 земји во светот. Целта на сите е да се освои една од 30-те медали во слободен стил, грчко-римски и женско борење. Натпреварите ќе се одржуваат во “ПАПП ЛАСЛО“ Арената, а боите на Македонија ќе ги бранат двајца црвено-црни борачи.  ... Read More »

Борење: Вардарци повторно на светска сцена

y3

 Oд 20-28 октомври во “ПАПП ЛАСЛО“ Арената во Будимпешта (Унгарија) за светските титули во борење ќе се борат пријавените рекордни 850 борачи од 97 земји во светот. Целта на сите е да се освои една од 30-те медали во слободен стил, грчко-римски и женско борење. Единствено Вардаровиот проект повторно наоѓа заслужено најзначајно место во елитата на светското борење. На 21 ... Read More »

Претседателот на Боречкиот клуб ВАРДАР пресече- разрешен секретарот

h0

Согласно законот и статутот на одржаниот состанок на Управниот Одбор на 30.09.2018, според Претседателот Далибор Милановски – пресече…. На одржаниот состанок на УО на 30.09.2018, според претседателот г-дин Далибор Милановски како основна причина за влошената активност на клубот во однос на стручна, правна и организациска комуникација и коренсподенција беше секретарот Љубомир Лазаревски, за кој на предлог на претседателот се разреши ... Read More »

(ФОТО) “Бронза“ на СП за ветарани за борачот на Вардар, Иса Фејзула

Десно од Иса е Бојан Рангелов, тренер на Вардар еден од основачите на македонското борење кој е најзаслужен за овој успех

Боречкиот клуб Вардар се закити со медал од Светското првенство за ветерани што се одржува во Спортскиот центар “Борис Трајковски“ во Скопје. На истото нашиот репрезентатиевц Иса Фејзула во категоријата 130 килограми дојде до бронза. Ова е првенство од Д-дивизија, честитки за учеството на овој собир за Фејзула. Тој се бореше под водство на неговиот тренер Рангелов, покрај него во ... Read More »

Борење: Три медали на државното првенство за пионерите на Вардар

9j

Младите надежи на борачкиот клуб Вардар овој викенд настапија на државното првенство за пионери.  Нашите млади борачи на ова државно првенство освоија три медала, од кој две “сребра“ и една бронза. Славевски Кристијан дојде до 3.место во својата категорија, а Марија Неделовска и Стефан Димчевски беа сребрени. Двајцата кои влегоа во финале, имаа пехови од претходно па сосема одлично е ... Read More »

Борење! Бронза за Егоров во Белорусија

000000000000000000000000000

Вчера бешее финален ден на турнирот “Медвед“  кој се одржува во главниот град на Белорусија, Минск.  На овој меѓународен турнир со светски рејтинг во борење, Владимир Егоров,   настапува во категоријата до 57 килограми. Егоров доби прилика да се бори за бронза откако неговиот сопирник кој го совлада 4:3 во 1/4-финалето обезбеди место во финалниот натпревар. Во дуелот противник на Владимир Егоров требаше да биде ... Read More »

Борење: Егоров денес ќе се бори за “бронза“ на турнирот во Минск

999-526x330

Денес е финален ден на турнирот “Медвед“  кој се одржува во главниот град на Белорусија, Минск.  На овој меѓународен турнир со светски рејтинг во борење, Владимир Егоров,  вчера настапи во категоријата до 57 килограми.  За жал беше поразен  силниот домашен борач, Влаџислав Андрејев со еден поен. Егоров доби прилика да се бори за бронза откако неговиот сопирник кој го совлада 4:3 во 1/4-финалето обезбеди ... Read More »

Борење: Нуров и Егоров настапија денес на турнирот во Белорусија

vardarfans-borenje

Во главниот град на Белорусија, Минск  се одржува силен меѓународен турнир со светски рејтинг во борење. На турнирот “Медвед“   настапуваат двајца вардарци,  Владимир Егоров и Нуров Магомедгаџи.  Владимир Егоров  утрово настапи во категоријата до 57 килограми тој имаше директен настап во четвртфиналето во својата категорија. Во еден одличен меч за жал беше тесно поразен за еден поен од  силниот домашен борач Влаџислав Андрејев. Белорусинот триумфираше со минимални 4:3 ... Read More »

Борење: Егоров и Нуров дел од силен меѓународен турнир од светска класа во Белорусија

vardarfans-tekst

Од вчера, 13.септември па до 16-ти септември во главниот град на Белорусија, Минск ќе се одржи силен меѓународен турнир со светски рејтинг во борење. На турнирот “Медвед“  ќе настапат двајца вардарци,  Владимир Егоров и Нуров Магомедгаџи.   Владимир Егоров  ќе настапува во категоријата до 57 килограми и ќе има директен настап во четвртфиналето во својата категорија. Негов ривал ќе биде силниот домашен ... Read More »