Thursday ,20 February 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Реално Аикидо /Борење (page 8)

Реално Аикидо /Борење

(Фото+Видео) БК Вардар заедно со Бучим, Олимпија, Безбедност и 7ми мај Тигар имаше заеднички тренинг

3

Вчера се оддржа заеднички тренинг со водечките клубови БУЧИМ, ОЛИМПИЈА, БЕЗБЕДНОСТ, 7-ми МАЈ ТИГАР И ВАРДАР., со учество на 53 борачи и борачи и од помладите возрасни категории. Во наредниот период ќе продолжи ваквата практика на повисоки ниво и со поголема динамика. Ќе бидат организирани различни програмски активности ( кампови, викенд подготовки и други едукативни програми). Честитки на сите учесници. ... Read More »

БК Вардар: Доколку вашето дете покажува интерес за борење, повелете бидете дел од црвено-црниот клуб

51099653_1022296527971326_1169192107739447296_n

Како што веќе известивме БК Вардар повторно започна со тренинзи во старата “База“, спортскиот центар “Кале“. Место каде со години се создавале репрезентативци и и елитни борачи. Засега дел од истите е  Проф.Пешко кој се појави   на боречкиот тренинг, како “магнет“ секојдневно дефинираат од 30-50 борачи во разни возрасни категории.  На официјалната страна на  БК Вардар има повик за запишување на ... Read More »

(ФОТО) БК Вардар започна со тренинзи во старата база-“Кале“, ПешкоИнжинеринг донираше Тојота за потреба на тимот

s

БК Вардар повторно започна со тренинзи во старата “База“, спортскиот центар “Кале“. Место каде со години се создавале репрезентативци и и елитни борачи. Со појавување на Проф.Пешко  на боречкиот тренинг, како “магнет“ секојдневно дефинираат од 30-50 борачи во разни возрасни категории. Се тренира на исправање на техниката и правилно поставување на ставот, “стојката“ и движењето. Воедно ПешкоИнжињеринг ЛТД му подари ... Read More »

БК Вардар се враќа во “старата база“, од понеделник тренинзи во “Кале“

13895133_1021649727951697_291737552222479169_n

Како што објавија во текот на вчерашниот ден од Борачкиот клуб Вардар на нивата официјална страница повторно се враќа црвено-црниот колектив во “старата база“, Спортско ректеативниот центар “Кале“ во Скопје. Како што велат сите свои активности и тренинзи ќе се одржуваат во оваа сала која е симбол на црвено-црното семејство. Тренинзите на борачите ќе се одржуваат секој ден со почеток ... Read More »

(ВИДЕА) Овие две победи на вардарецот Нуров му донесоа признание најдобар борач во Македонија

nur

Изминатата недела, Федерацијата за боречки спортови на Македонија ги прогласи најдобрите за изминатата 2018 година. Вардаровиот борач, Магомедгаџи Нуров добри признание за најдобар за измината година во Македонија. Тој е најдобар сениор во земјава. Тој имаше одлична година, но овие два моменти кои ја одбележаа изминатата годин. Првиот  е златото на Медитеранските игри во Тарагона, Шпанијa, каде во црвено-жолтиот дрес се ... Read More »

Вардаровиот борач, Нуров избран за најдобар во земјава за изминатата 2018 година

50434564_381349765789072_5889437045230665728_n

Федерацијата за боречки спортови на Македонија ги прогласи најдобрите за изминатата 2018 година. Вардаровиот борач, Магомедгаџи Нуров добри признание за најдобар за измината година во Македонија. Тој на Медеиранските игри се натпреваруваше во категоријата до 97 килограми, на фантастичен начин триумфираше во мечот за титула и со убедливи 11-0 зa 50 секунди го совлада Симоне Јанатони (ИТА). Тогаш дојде до ... Read More »

(ВИДЕО) СП: Нуров на “мегдан“ со четирикратниот светски и олимписки шампион, “рускиот тенк“ Садуелаев

n2-660x3301-660x330

Македонскиот репрезентативец и борач на Вардар, Магомедгаџи Нуров   имаше свој настап на Светското првенство во борење во Унгарија пред околу еден месец. Во категоријата до  97 килограми прв противник му  беше рускиот борач Абудлрашид Садуелаев. Нуров наспроти себе имаше  борачот кој беше  трикратен Светски шампион кој има и олимписко злато, а по крајот на планетарниот собир дојде и до четвртата титула. Тоа видео ви ... Read More »

(ВИДЕО) Победа во репасажот на СП за Нуров над Ибрагимов

443-660x3301-660x330

Вардаровиот борач Могамедгаџи Нуров во репасажот во категоријата до -97килограми на Светското првенство во борење во Будимпешта, Унгарија, извојува победа. На мечот кој се оддржа пред околу месец  против Казакстанецот Мамед Ибрагимов  вардарецот триуфираше со 5:2 на поени. Тоа видео ви го носиме истотоможете да го видете во продолжение. Read More »

(Фото+Видео) На новогодишната прослава на БК Вардар доделени дипломи и ваучер за Нуров

1

Борачкиот клуб Вардар на свечена вечера додели дипломи на најзаслужните поединци за измината 2018 година во црвено-црниот клуб. Покрај тоа на Нуров како најдобар борач во изминатата година клубот му додели вредносен ваучер во висина од 50.000денари. Во продолжение видео и фотографии од оваа прекрасна новогодишна прослава. Read More »

Борење: ЛАУРЕАТИТЕ ЗА НУРОВ и вредносен чек од 50.000ден

h

БК ВАРДАР денеска 25.12.2018 на свеченоста во ресторанот Деспина ги номинираше најуспешните членови на клубот за 2018 година: - Шампионскиот женски колектив на чело со Марина Михајлова Дамчевска добија признанија и дипломи. -Во грчко-римски стил за најуспешен беше прогласен Далибор Богданов. -Лауератите и наградата од 50.000ден му беа доделени на Медитеранскиот Шампион , 5-от на Европското Првенство – МАГОМЕДГАЏИ НУРОВ. Воедно ... Read More »