Thursday ,09 December 2021
Последни:
Home > Останати спортови > Реално Аикидо /Борење > (ВИДЕО) Нуров со „технички туш“ го совлада борачот од Канада за злато на турнирот во Италија
(ВИДЕО) Нуров со „технички туш“ го совлада борачот од Канада за злато на турнирот во Италија

(ВИДЕО) Нуров со „технички туш“ го совлада борачот од Канада за злато на турнирот во Италија

Вардарецот, Могамедгаџи Нуров го освои првото место на Меѓународниот турнир во борење, Сасари Сити на Сардинија, Италија, во категоријата до 97 килограми.

Нуров ги совлада противниците од Канада и Италија со по 10-0, односно технички туш. Борбата со борачот од Канада  може да го погледнете ТУКА!