Thursday ,09 December 2021
Последни:
Home > Uncategorized > (ФОТО) Нуров го освои првото место на турнирот „Сасари Сити“ во Италија
(ФОТО) Нуров го освои првото место на турнирот „Сасари Сити“ во Италија

(ФОТО) Нуров го освои првото место на турнирот „Сасари Сити“ во Италија

Вардарецот, Могамедгаџи Нуров го освои првото место на Меѓународниот турнир во борење, Сасари Сити на Сардинија, Италија, во категоријата до 97 килограми.

203488475_877797209501259_2447078177422613096_n

Нуров ги совлада противниците од Канада и Италија со по 10-0, односно технички туш. Македонскиот претставник се подготвува за настап на Олимпијадата во Токио, вардарецот прв од земјава обезбеди „виза“ за Олимписките игри.

201736229_486374335785218_1261055919110650896_n 200426284_130347952513909_7996918404434092948_n