Tuesday ,21 May 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > (ВИДЕО) Кадетите на РК Вардар започнаа со победа и реми во групата
(ВИДЕО) Кадетите на РК Вардар започнаа со победа и реми во групата

(ВИДЕО) Кадетите на РК Вардар започнаа со победа и реми во групата

Кадетите на РК Вардар по два дена на квалификацискиот турнир во  Групата-Г имаат една победа и едно реми. Одиграа два навистина тешки дуели, на полувремето беше и во двата случаи нерешено,  во едниот успеавме да дојдеме до победа со кумановчани, на средбата со КЛ-7 изеданчивме во последните 5.секунди и ги задржавме шансите за лидерската позиција. Вака изгледаат постигнатите резултати досега.

>>18/06.петок, сала Х.Батанџиев-Волково

*Вардар-МРК Куманово 16:00 часот * 21-20 (11-11) Видео

>>19/06.сабота, сала А.Димитров-Бутел

*Вардар- Г.Арт КЛ7 14:00 часот 17-17 (10-10) Видео

Ние остануваме со шанси за пласман на првата позиција и место на Ф-4 турнирот со освоените 4.бода досега. Ни преостануваат два клучни дуели денес. По крајот на истите ќе знаеме дали ќе се бориме за медал. Ова е распоредот за денес.

>>20/06.недела, сала А.Димитров-Бутел

*Вардар-Бутел 16:00 часот

*Ѓорче Петров-Вардар 18:00 часот