Thursday ,02 April 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Реално Аикидо /Борење (page 9)

Реално Аикидо /Борење

Вардаровиот борач, Нуров избран за најдобар во земјава за изминатата 2018 година

50434564_381349765789072_5889437045230665728_n

Федерацијата за боречки спортови на Македонија ги прогласи најдобрите за изминатата 2018 година. Вардаровиот борач, Магомедгаџи Нуров добри признание за најдобар за измината година во Македонија. Тој на Медеиранските игри се натпреваруваше во категоријата до 97 килограми, на фантастичен начин триумфираше во мечот за титула и со убедливи 11-0 зa 50 секунди го совлада Симоне Јанатони (ИТА). Тогаш дојде до ... Read More »

(ВИДЕО) СП: Нуров на “мегдан“ со четирикратниот светски и олимписки шампион, “рускиот тенк“ Садуелаев

n2-660x3301-660x330

Македонскиот репрезентативец и борач на Вардар, Магомедгаџи Нуров   имаше свој настап на Светското првенство во борење во Унгарија пред околу еден месец. Во категоријата до  97 килограми прв противник му  беше рускиот борач Абудлрашид Садуелаев. Нуров наспроти себе имаше  борачот кој беше  трикратен Светски шампион кој има и олимписко злато, а по крајот на планетарниот собир дојде и до четвртата титула. Тоа видео ви ... Read More »

(ВИДЕО) Победа во репасажот на СП за Нуров над Ибрагимов

443-660x3301-660x330

Вардаровиот борач Могамедгаџи Нуров во репасажот во категоријата до -97килограми на Светското првенство во борење во Будимпешта, Унгарија, извојува победа. На мечот кој се оддржа пред околу месец  против Казакстанецот Мамед Ибрагимов  вардарецот триуфираше со 5:2 на поени. Тоа видео ви го носиме истотоможете да го видете во продолжение. Read More »

(Фото+Видео) На новогодишната прослава на БК Вардар доделени дипломи и ваучер за Нуров

1

Борачкиот клуб Вардар на свечена вечера додели дипломи на најзаслужните поединци за измината 2018 година во црвено-црниот клуб. Покрај тоа на Нуров како најдобар борач во изминатата година клубот му додели вредносен ваучер во висина од 50.000денари. Во продолжение видео и фотографии од оваа прекрасна новогодишна прослава. Read More »

Борење: ЛАУРЕАТИТЕ ЗА НУРОВ и вредносен чек од 50.000ден

h

БК ВАРДАР денеска 25.12.2018 на свеченоста во ресторанот Деспина ги номинираше најуспешните членови на клубот за 2018 година: - Шампионскиот женски колектив на чело со Марина Михајлова Дамчевска добија признанија и дипломи. -Во грчко-римски стил за најуспешен беше прогласен Далибор Богданов. -Лауератите и наградата од 50.000ден му беа доделени на Медитеранскиот Шампион , 5-от на Европското Првенство – МАГОМЕДГАЏИ НУРОВ. Воедно ... Read More »

(ВИДЕО) Победа во репасажот на СП за Нуров над Ибрагимов

443-660x330

Вардаровиот борач Могамедгаџи Нуров во репасажот во категоријата до -97килограми на Светското првенство во борење во Будимпешта, Унгарија, извојува победа во првата средба против Казакстанецот Мамед Ибрагимов со 5:2 на поени. Тоа видео можете да го видете во продолжение.   Read More »

Борење: Нуров на СП беше на чекор до битката за “бронза“, сепак 7.место е успех на планетарен собир

44

Вардаровиот борач Могамедгаџи Нуров во репасажот во категоријата до -97килограми на Светското првенство во борење во Будимпешта, Унгарија, извојува победа во првата средба против Казакстанецот Мамед Ибрагимов со 5:2 на поени, а во втората која одлучуваше кој ќе се бори за бронзениот медал загуби со 5:0 од натурализираниот Узбекистанец Могамед Ибрагимов. НУРОВ имаше шанса да биде во борбата за медал ... Read More »

Борење: Нуров утре во битка за медал на СП

z1

Бидејќи денеска на Светското Првенство до 97кг , соперникот од кого претрпе пораз нашиот репрезентативец Садулаев(РУС) се пласираше во финалето против Снајдер(УСА), сите нивни соперници од 1/16 финале , 1/8 финале , 1/4 финале , пропаѓаат во репасаж и ќе бидат во борбата за 3-5 место. Првата препрека на НУРОВ КЕ биде неудобниот Ибрагимов (КАЗ) кого сме го победувале на ... Read More »

Борење: Нуров совладан од трикратниот светски и олимписки шампион, ќе чека шанса во репасажот

n2

Денес македонскиот репрезентативец и борач на Вардар, Магомедгаџи Нуров  го имаше својот настап на Светското првенство во борење во Унгарија. Во категоријата до  97 килограми противник му  беше рускиот борач Абудлрашид Садуелаев. Нуров наспроти себе имаше  борачот кој е  трикратен Светски шампион кој има и олимписко злато. НУРОВ во тешка и напната борба загуби од Садулаев со технички туш 0:11, постојано поентираше Олимпискиот ... Read More »

(Стрим во живо) Нуров на мегдан со “рускиот тенк“ Садуелаев на СП во борење 11-00ч, Егоров тргна со пораз

nurov

Денес македонскиот репрезентативец и борач на Вардар, Магомедгаџи Нуров ќе го има својот настап на Светското првенство во борење во Унгарија. Во битката кај момците до 97 килограми противник на нашето момче  ќе му биде рускиот борач Абудлрашид Садуелаев. Нуров може да кажеме дека немаше апсолутно никаква среќа во ждрепката, наспроти него борачот е трикратен Светски шампион кој има и ... Read More »