Saturday ,26 September 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Нуров утре стапува во брак, БК Вардар со честитки
Нуров утре стапува во брак, БК Вардар со честитки

Нуров утре стапува во брак, БК Вардар со честитки

Македонскиот репрезентативец, олимпиецот од редовите на БК Вардар. Нуров ќе стапи во брак. Свадбената церемонија е закажана за утре, 16.септември. Поради состојбата со Ковид-19 и откажаните летови кон Русија и Макхачкала на свадбата ќе присуствува од БК Вардар, само тренерот Гајдар Гајдаров.

Истиот ќе му го предаде пригодниот чек од 1000 долари со желба за среќан брак и спорски успеси на Нуров.

119586976_855367461663806_7677218491881731159_n