Friday ,25 September 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Велкоски со уште една одлична партија!!
Велкоски со уште една одлична партија!!

Велкоски со уште една одлична партија!!

Актуелниот шампион докажа дека може да се носи со сите екипи оваа сезона и дека новите имиња значително ќе го зголемат квалитетот на ростерот кој беше ,,тенок” пред репрезентативната пауза.

На вчерашниот натпревар на кој Вардар издвојува голема победа, уште една перфектна партија одигра младиот дефанзивец на ,,црвено – црните” Виктор Велкоски.

Велкоски според ,,Вардар Фанс” e играч на вчерашниот натпревар. Ги спречи буквално сите напади на гостинскиот тим, а го запре и најдобриот играч на противникот и најдобар стрелец во ПМФЛ, Дарбо.

За Велкоски ова беше петти натпревар оваа сезона во дресот на ФК Вардар.

Фото: Вардар – фото галерија