Saturday ,27 February 2021
Последни:
Home > Останати спортови > (ВИДЕО) Нуров „бронзен“ во Москва, совладан турскиот борач Џивчи
(ВИДЕО)  Нуров „бронзен“ во Москва, совладан  турскиот борач  Џивчи

(ВИДЕО) Нуров „бронзен“ во Москва, совладан турскиот борач Џивчи

Бронза на силниот Меѓународен турнир во борење „Гран-при Москва – турнир на легионери“ на нашиот репрезентативец, вардарецот  Могамедгаџи Нуров.

Борачот на Вардар во борбата за бронзениот медал го совлада турскиот борач Ибрахим Џивчи со 5-0, од истата погледнете ВИДЕО!