Monday ,01 March 2021
Последни:
Home > Останати спортови > Браво! Нуров освои бронза на силниот турнир „Гран при Москва“
Браво! Нуров освои бронза на силниот турнир „Гран при Москва“

Браво! Нуров освои бронза на силниот турнир „Гран при Москва“

Бронза на силниот Меѓународен турнир во борење „Гран-при Москва – турнир на легионери“ на нашиот репрезентативец, вардарецот  Могамедгаџи Нуров.

nur

Борачот на Вардар во борбата за бронзениот медал го совлада турскиот борач Ибрахим Џивчи со 5-0. Нуров демонстрира добра форма пред Светското првенство во Србија. Очигледно стручната работа на Гајдар Гајдаров и нашиот  Могамед Ибрагимов вродува плод. Олимпиецот има одлична напреварувачка форма во моментов.