Monday ,27 January 2020
Последни:
Home > Фотогалерии (page 30)

Фотогалерии

(Фотогалерија) Викендов се одигра првото пролетно коло од Младинската кошаркарска лига “Вардар„

51321713_371683226945085_3507169005699858432_n

Викендов  во малата сала при Спортскиот центар “Кале“ во Скопје се одигра четврттото коло односно, првото оваа 2019 година во Младинската кошаркарска лига “Вардар„. Младите надежи одигаа голем број на дуели,  во продолжение дваесетина фотогафии од ова прво пролетно коло. Read More »

(Фотогалерија) Вардар го загуби пионерското ракометно дерби од Металург

51128976_10213774092568725_1091995447892901888_n

Пионерите на ракометниот клуб Вардар беа поразени во дербито на пионерската лига од екипата на Металург. Ова беше натпревар кој го одлучуваше патникот на завршниот турнир, на Вардар му требаше триумф поголем од четири гола разлика. Сепак тимот од Автокоманда славеше минимално со резултат 16:17. Погледнете ја фотогалеријата од овој натпревар. Read More »

(Фотогалерија) Петар Георгиевски со генер. „2004“ тргнаа со подготовките за пролетниот дел од сезоната

5

Есенските шампиони, генерацијата на ФК Вардар родени „2004“ година на теренот на Академијата се подготвуваат за предизвиците во пролетниот дел од сезоната. Единствен проблем за тренерот Петар Георгиевски е голманската позиција, каде во моментов го имаат само Наум Ангелов. Од клубот заминаа Горазд Гигов и Томи Силјановски, па црвено-црните се во потрага по нов голман. На пролет ќе водиме битка ... Read More »

(Фотогалерија) Деспотовски и есенските шампиони, генер. „2003“ започнаа со тренинзи

11

Активно за пролетниот дел од сезоната се подготвуваат и помладите пионери на фудбалскиот клуб Вардар. Есенскиот дел од сезоната го завршивме на првото место, со ист број на освоени бодови со екипата на Победа и два повеќе од екипата на Работнички. Само едно ново име во составот предводен од Филип Деспотовски на стартот од подготовките. Погледнете ја фотогалеријата од вчерашниот ... Read More »

(Фотогалерија) Младинките на Вардар со 15 гола предност ја совладаа ЖРК Стружанка

naslov

Вчера младинките на ЖРК Вардар ја пречекаа екипата на ЖРК Стружанка,  вардарки успеаа да го задржат врвот во лигата со нова победа, втора оваа полусезона. Црвено-црните ракометарки им одржаа “ракометна лекција“ на гостинките и ги совладаа со резултат 35-20 (17-11). Read More »

(Фотогалерија) Вардаровата генер. “2005„ под водство на Сашо Јанев се подготвува за пролетниот дел од сезоната

a0

Генерацијата на ФК Вардар родени „2005“ година започнаа со подготовки за пролетниот дел од сезоната во регионалната-скопска лига. Утрово на теренот на Академијата, оваа генерација со својот тренер Сашо Јанев го одработија својот тренинг. На проба се двајца играчи, кои доаѓаат од екипите на Форца и Њу Старс, кои треба да се докажуваат пред тренерот Јанев. Нашиот медиум беше присутен ... Read More »

(Фотогалерија) Рап-Тап и Чунга ги „построија” младинците и кадетите на ФК Вардар

17

Денес на Академијата на Фудбалскиот клуб Вардар, тренерот на младинците Сашо Тодоровски Рап-Тап и тренерот на кадетите Горан Петревски-Чунга одржаа заеднички тренинг.  Двете екипи се уште се некомплетни, па тие одиграа меѓусебен тест-натпревар. Вардар фанс беше присутен на утринскиот тренинг од кој  ви донесуваме неколку фотографии. Read More »

(Фото+Видео) БК Вардар заедно со Бучим, Олимпија, Безбедност и 7ми мај Тигар имаше заеднички тренинг

3

Вчера се оддржа заеднички тренинг со водечките клубови БУЧИМ, ОЛИМПИЈА, БЕЗБЕДНОСТ, 7-ми МАЈ ТИГАР И ВАРДАР., со учество на 53 борачи и борачи и од помладите возрасни категории. Во наредниот период ќе продолжи ваквата практика на повисоки ниво и со поголема динамика. Ќе бидат организирани различни програмски активности ( кампови, викенд подготовки и други едукативни програми). Честитки на сите учесници. ... Read More »

(Фотогалерија) Кадетите на Вардар триумфираа против младинците на РК Работнички

1f

 Вчера, во С.Ц “Јане Сандански“ во рамки на првото пролетно коло од младинската лига екипата на Вардар предводена од Будимир и Станковски во тежок меч против далеку повозрасниот младински тим на Работнички дојде до победа. Кадетите на црвено-црните триумфираа со резултат 32-30. Од оваа средба ви носиме  мега фотогалерија од пеесетина одлични  фотографии, истите се  дело на младиот фотограф-Ива Органџиева. ФОТО: Iva Organdzieva -Рhotography ... Read More »

(Фотогалерија) Доделени медалите на сите учесници на Зимскиот турнир за генер.2010 и помали

naslov

Со денешната последна “епизода“, се оконча  турнирот „Еден живот, една љубов″. На последниот натпреварувачки ден се одиграа  мечевитете во мини ракомет, наменети за момчиња и девојчиња родени 2010 година и помлади. Во спортскиот центар „Јане Сандански” во оваа категорија се натпреваруваа 8 екипи и тоа Ѓорче Петров Вардар и Драчево Вардар, како и Будимир Вардар и Делчево Вардар со по три екипи. ... Read More »