Friday ,27 January 2023
Последни:
Home > Фотогалерии (page 30)

Фотогалерии

(Фотогалерија) Чунга Лунга ги „построи“ младите вардарци од генерација 2007

naslovna

После долга пауза, генерацијата 2007 на ФК Вардар започна со подготовки за новата натпреварувачка сезона. Тренер на оваа генерација и понатаму ќе биде Горан Петрески, кој ги построи младите вардарци на теренот на Академијата. Се работи за идентичен состав од минатата сезона, а екипата во новата сезона треба да се натпреварува во рамките на регионалната-скопска лига. Нашиот медиум го проследи ... Read More »

(Фотогалерија) Младите надежи на ФК Вардар под водство на Димковски одржаа голмански тренинг, после пауза од пет месеци

117706448_2582709748706733_4670106785773282321_o

После пауза од пет месеци, младите надежи на ФК Вардар од генерација 2007, 2008 и 2009, одржаа голмански тренинг. Под водство на нивниот тренер, Бојан Димковски, на тренингот беа присутни Лука Јаневски, Даниел Исајловски, Јовица Спасовски, Дарко Јовчев и Марко Баснарков. Погледнете ја фотогалеријата на Вардар Фанс од голманскиот тренинг на вардаровите надежи. Read More »

(Фотогалерија) ЖРК Вардар работи во Јане Сандански со многу елан

3

Во малата сала при СЦ „Јане Сандански“ во Скопје, Ристова и Царчев работат под полна пареа со девојките од ЖРК Вардар. Покрај тренинзите на отворено девојките работат и со топка во црвено-црниот дом. Read More »

(Фотогалерија) Лавиците работат под „полна пареа“, кадетките се подготвуваат за битка

117314228_142408354178807_2203050875852721936_o-1

Девојките на Платон и Папуџиева, кадетките на ЖРК Вардар вчера одработија уште еден тренинг од подготвителниот летен период кој го започнаа во средата. Во продолжение фотографии од истиот:   Read More »

Вардаровите пионери предводени од Рап-Тап тренираат со преполовен состав (ФОТО)

naslovna-1

После пауза од пет месеци, на терените се вратија и пионерите на фудбалскиот клуб Вардар. Генерацијата составена од играчи кои се родени 2004 година остануваат под водство на Сашо Тодоровски, кои вчера на теренот на Академијата го обработија својот тренинг. Во преполовен состав тренираат пионерите, а од следната недела се очекува полека да се комплетира екипата. Нашиот медиум беше присутен ... Read More »

(Фотогалерија) Пом.пионери под водство на Стефановски започнаа со подготовки за новата сезона

1

Генерацијата 2005 која во новата натпреварувачка сезона ќе дебитира во рамките на помладата пионерска Супер лига, после долга пауза започна со тренинзи. Тренер на оваа генерација ќе биде Драган Стефановски-Гаге, а екипата ќе биде засилена со четворица играчи. Всушност се работи за повратници во Вардар, кои изминативе две години беа дел од Академијата на ФФМ, каде преминаа токму од редовите ... Read More »

(Фотогалерија) Младите надежи на ФК Вардар, генерациите 2009, 2010 и 2011 започнаа со тренинзи

naslovna

Со тренинзи стартуваше и Академијата на ФК Вардар. После големата пауза на терените се вратија нашите млади надежи. Вчера, вечерта, на теренот на Академијата активни беа генерациите 2009, 2010 и 2011 кои го одржаа својот тренинг. Генерацијата 2009 ја предводи Зоран Петковски, генерацијата 2010 е под водство на Игор Кралевски, додека Боби Андоновски е задолжен за генерацијата 2011. Нашиот медиум ... Read More »

(Фотогалерија) Генерација 2008 на ФК Вардар под водство на Петар Ѓоргиевски го имаше првиот собир после долгата пауза

naslovna

После подолга пауза, со тренинзи стартуваше и младинската школа на ФК Вардар. Вчера на теренот на Академијата својот тренинг го одработи генерацијата 2008. И во новата сезона нивен предводник останува Петар Ѓоргиевски, кој се уште не може да смета на комплетниот состав, но од следната недела се очекува на тренинзите да бидат сите играчи кои се дел од оваа генерација. ... Read More »

Петковски-Зенга ги построи младите вардарци, генер.2004 на РК Вардар го имаше првиот собир

naslovna

Генерацијата 2004 на ракометниот клуб Вардар денес го имаше првиот собир после долгата пауза. Предводник на екипата останува Зоран Петковски-Зенга кој денес во малата сала на СЦ.Јане Сандански го одработи првиот тренинг. Составот е ист од минатата сезоната, а на денешниот прв собир не се појавија само Виктор Трифуновски и Никола Анакиевски. Со оглед дека се работи за играчи кои ... Read More »

(ФОТО) „Лавиците“ на прва смотра, Платон и Папуџиева ги отпочнаа летните подготовки со кадетките

ll

Денес во малата сала при СЦ „Јане Сандански“ во Скопје кадетскиот тим на ЖРК Вардар го имаше првиот собир на овие летни подготовки. „Лавиците“ се собраа по пауза од месец март, поради пандемијата со Ковид-19. Платон Анжела и Марија Папуџиева го имаа првиот тренинг со тимот, во продолжение неколку фотогpафии од истиот.   Read More »