Thursday ,25 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > (Фотогалерија) Пом.пионери под водство на Стефановски започнаа со подготовки за новата сезона
(Фотогалерија) Пом.пионери под водство на Стефановски започнаа со подготовки за новата сезона

(Фотогалерија) Пом.пионери под водство на Стефановски започнаа со подготовки за новата сезона

Генерацијата 2005 која во новата натпреварувачка сезона ќе дебитира во рамките на помладата пионерска Супер лига, после долга пауза започна со тренинзи. Тренер на оваа генерација ќе биде Драган Стефановски-Гаге, а екипата ќе биде засилена со четворица играчи. Всушност се работи за повратници во Вардар, кои изминативе две години беа дел од Академијата на ФФМ, каде преминаа токму од редовите на Вардар.

Се работи за голманот, Илија Апостоловски, потоа Зоран Фидановски, Симеон Здравковски и Арбин Курти. Во Вардар се враќа и Филип Радевски, кој изминатава сезона настапуваше за екипата на Кул.

Вардар Фанс беше присутен на вчерашниот тренинг од кој ви носи фотогалерија.

117305664_2579943072316734_6873448915953815367_o 117335569_2579948995649475_3016617837613118052_o 117336379_2579945785649796_4575149356204582604_o 117343159_2579948848982823_8415146670061792978_o 117347612_2579946012316440_2768502422513668513_o 117348728_2579943638983344_3479256036181991023_o 117351447_2579947908982917_5247513196720005687_o 117360528_2579945898983118_4314161946844589963_o 117362092_2579945672316474_4258851300722257737_o 117367473_2579943088983399_2639904256351980706_o 117375798_2579945845649790_4031711827976495059_o 117378095_2579943192316722_269927854213116052_o 117383792_2579945718983136_419152363161178279_o 117385708_2579946385649736_6672294982958514053_o 117387291_2579945642316477_3575324736246801277_o 117387309_2579945532316488_2828542950354340762_o 117387897_2579948452316196_1235919548909526909_o 117391648_2579945608983147_3902970055474641909_o 117414250_2579946158983092_7657250028303936673_o 117422980_2579950512315990_3005053727089052676_o 117424428_2579943152316726_2148756616425170515_o 117427397_2579945815649793_783488983984201267_o 117435723_2579943782316663_4573166487123403157_o 117442681_2579945932316448_2184054485016884115_o 117444299_2579946438983064_7473300409989891498_o 117445220_2579945868983121_995309602136764358_o 117522920_2579946095649765_1202115326208907668_o 117526012_2579943302316711_2546998490470397869_o 117526563_2579948545649520_7455054917023839857_o 117528838_2579946072316434_5184860754189285892_o 117530316_2579946272316414_1838138563412989181_o 117560298_2579946202316421_978384560801180911_o 117583331_2579945902316451_7471216806688186829_o 117597390_2579945628983145_5564211077035147134_o 117626781_2579943402316701_3454168871775840153_o 117641509_2579946462316395_4237347799554150593_o 117644879_2579946368983071_7063512353526016758_o zasilivanje-2 zasiluvanje