Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > Фотогалерии (page 29)

Фотогалерии

(Фотогалерија) Младинците на ФК Вардар ја победија Ренова на пријателски натпревар

naslovna

На контролен натпревар против екипата на Ренова до триумф стигнаа младинците на ФК Вардар. Избраниците на Филип Ивановски славеа победа со резултат 3:1. Георг Стојановски постигна два гола, додека еден беше дело на Фисник Салиу. Победата на младинците погледнете ја преку нашата галерија од 62 фотографии. Read More »

(Фотогалерија) Висок триумф за кадетите на ФК Вардар во дуелот со Ренова

120301017_2623086684669039_4405482663728135900_o

Кадетите на ФК Вардар стигнаа до убедлив триумф на контролниот натпревар со екипата на Ренова. Истиот се одигра на теренот во населбата Хиподром и заврши во корист на вардарци кои победија со резултат 8:0. Погледнете ја фотогалеријата од овој пријателски дуел. Read More »

(Фотогалерија) Спартак немоќен во мечот со ЖРК Вардар

15

Завчера, во салата „Круме Кепески“ во Кисела Вода екипата на РК Спартак беше домаќин на ЖРК Вардар. Црвено-црните дами дојдоа до победа со резултат 27-33, на меч на кој на полувремето водеа со 18-12.         Read More »

(Фотогалерија) Петрески ја подели генерацијата 2007 во две екипи кои одиграа меѓусебен дуел

119664460_2614080308903010_899739596766517079_o

Генерацијата 2007 на ФК Вардар одигра меѓусебен контролен натпревар на теренот на Академија. Тренерот Горан Петрески ја подели генерацијата во две екипи кои се надигруваа на теренот. Поглееднете неколку фотографии во продолжение. Read More »

(ФОТО) Филип Ивановски работи вредно со своите „пулени“

12

На теренот при тренинг центарот во Скопје, Филип Ивановски вчера одржа тренинг со двете младински селекции кои ги предводи. Тој го подготвува младинскиот и кадетскиот тим на ФК Вардар за првенствените мечеви кои начелно се поместени за 26.септември. Read More »

(Фотогалерија) Пионерите на ФК Вардар одиграа контролен меч со кадетите на Кул

naslovna

Во текот на вчерашниот ден, пионерите на ФК Вардар одиграа контролен натпревар против кадетите на Кул. Поуспешен беше противникот кој славеше победа со резултат 4:2. Погледнете ја фотогалерија од овој контролен натпревар кој се одигра на „Локомотива“   Read More »

(ФОТО) Р.Аикидо клубот Вардар започна со работа во сала

14

Изминатиот викенд, клубот за Реално Аикидо „Вардар“ го имаше својот прв тренинг во сала. Претходно се работеа „базични“ подготовки на отворен терен. Од овој викенд црвено-црните започнуваат со редовните активности во сала. Првиот тренинг се одржа во објектот на  улица Козле број.20, каде на 180м2 е распослан новиот дом на црвено-црните. Наскоро ќе започне работа и на другата локација во Ново Лисиче. Во ... Read More »

(Фотогалерија) Од пријателскиот меч ЖРК Вардар-ЖРК Куманово

23q

Викендов, во „Јане Сандански“ денес гостуваше ЖРК Куманово кај избраничките на Ристова и Царчев. Се одигра еден силен пријателски меч на две кавалитетни екипи, гостинките кои имаат неколку интернационални засилувања успеаа да дојдат до победа со 21-25 (11-15) над ЖРК Вардар.   Read More »