Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > Фотогалерии (page 31)

Фотогалерии

(Фотогалерија) Генерација 2008 на ФК Вардар под водство на Петар Ѓоргиевски го имаше првиот собир после долгата пауза

naslovna

После подолга пауза, со тренинзи стартуваше и младинската школа на ФК Вардар. Вчера на теренот на Академијата својот тренинг го одработи генерацијата 2008. И во новата сезона нивен предводник останува Петар Ѓоргиевски, кој се уште не може да смета на комплетниот состав, но од следната недела се очекува на тренинзите да бидат сите играчи кои се дел од оваа генерација. ... Read More »

Петковски-Зенга ги построи младите вардарци, генер.2004 на РК Вардар го имаше првиот собир

naslovna

Генерацијата 2004 на ракометниот клуб Вардар денес го имаше првиот собир после долгата пауза. Предводник на екипата останува Зоран Петковски-Зенга кој денес во малата сала на СЦ.Јане Сандански го одработи првиот тренинг. Составот е ист од минатата сезоната, а на денешниот прв собир не се појавија само Виктор Трифуновски и Никола Анакиевски. Со оглед дека се работи за играчи кои ... Read More »

(ФОТО) „Лавиците“ на прва смотра, Платон и Папуџиева ги отпочнаа летните подготовки со кадетките

ll

Денес во малата сала при СЦ „Јане Сандански“ во Скопје кадетскиот тим на ЖРК Вардар го имаше првиот собир на овие летни подготовки. „Лавиците“ се собраа по пауза од месец март, поради пандемијата со Ковид-19. Платон Анжела и Марија Папуџиева го имаа првиот тренинг со тимот, во продолжение неколку фотогpафии од истиот.   Read More »

(Фотогалерија) ЖРК Вардар ги „запали моторите“, започнаа летните подготовки

117134537_600059487368290_8308755034555091765_o

Вчера, се собра тимот на ЖРК Вардар на  прв тренинг. По посебен протокол истиот беше реализиран на фудбалскиот терен до С.Ц „Јане Сандански“. Целиот ростер беше на располагање заедно со  засилувањата, Попова Јасмина , Михаела Стојановска и  Цветковска Сања. Се работеше на топло време, девојките одлично истрчаа она што им беше зададено. Во продолжение 70-сетина фотографии од овој тренинг. Read More »

(Фотогалерија) Вардар (2) генер. 2010 со висока победа во дуелот со Албарса

88395986_2787227021324126_967609866401087488_o

Изминатиов викенд, генерацијата 2010 на ФК одигра два натпревари во детската лига, на кои забележа победи. Вардар (1) го победи Драчево со резултат 7:1, додека Вардар (2) беа подобри од Албарса со резултат 5:1. Погледнете фотографии од триумфот на Вардар (2) Read More »

( Фотогалерија) ФК Вардар генер. 2008 одигра без победник во дуелот со Форца

88309062_199622598021052_6515500937476308992_o

Генерацијата 2008 на ФК Вардар вчера го одигра својот натпревар во рамките на детската лига. За противник ја имавме екипата на Форца, меч кој заврши со нерешен резултат 1:1. Стрелец на единствениот гол за Вардар беше Коста Бошковски. Погледнете ја нашата фотогалерија. Read More »

(Фотогалерија) Втор пролетен триумф за пионерите на ФК Вардар

18

Втор последователен триумф во пролетниот дел за пионерите на ФК Вардар.На теренот на Академијата, избраниците на Милан Коцески стигнаа до триумф во дуелот со екипата на Македонија Ѓ.П. Конечниот резултат гласеше 3:0. Погледнете ја фотогалеријата од овој натпревар. Read More »

(Фотогалерија) Момците на Рап-Тап не знаат за пораз, пом.пионери ја „преслушаа“ и Македонија Ѓ.П

89612350_2785316944848467_8658724849797038080_o

Помладите пионери на ФК Вардар стигнаа до 12.првенствена победа, откако вчера на теренот на Академијата ја победија екипата на Македонија Ѓ.П. Момците на Рап-Тап славеа на овој дуел со резултат 4:1. Стрелец на три гола беше Бесар Гуџуфи, додека еден погодок беше за Сандро Каровски. Погледнете ја нашата фотогалерија од овој натпревар Read More »

(Фотогалерија) ЖРК Вардар го „наполни“ голот на Спартак

41

Викендов, ЖРК Вардар   со убедлива победа во Супер лигата ја започна пролетната полу-сезона. На меч со РК Спартак во првото пролетно коло црвено-црните дами доминираа целосно, победата дојде со 24.гола позитива (37-13). Read More »

(Фотогалерија) Генерацијата 2010 го одигра 2.пролетно коло во детската лига

33

Генерацијата 2010 на ФК Вардар го одигра второто пролетно коло во детската лига. Вардар (1) ремизираше во дуелот со Форца (1:1), додека Вардар (2) го загуби натпреварот против екипата на Карев (2:6). Погледнете фотографии од овие натпревари. Read More »