Wednesday ,15 August 2018
Последни:
Home > Фотогалерии (page 10)

Фотогалерии

(Фотогалерија) ФК Вардар генер. “2005“ славеше во дуелот со Форца

0

Викендов  на терените на ФФМ  второто пролетно коло го одигра генерацијата на ФК Вардар родени “2005“ година. Момците на Ане Андовски одиграа два натпревари и забележаа исто толку победи. Најпрво на теренот излегоа екипите на Вардар (1) и Форца, дуел кој им припадна на црвено-црните со резултат 6:0. Заслужена победа за вардарци, кои во најголем дел од натпреварот го напаѓаа противничкиот гол и ... Read More »

(Фотогалерија) Вардар го доби кадетското дерби против екипата на Македонија Ѓ.П

16

Важна победа за кадетите на ФК Вардар, кои успеаа да слават во дербито со екипата на Македонија Ѓ.П. во рамките на 18 првенствено коло. Избраниците на Влатко Колев триумфираа со резултат 2:1. Бодовната разлика помеѓу Вардар и Шкендија сега е само три бодови, во корист на екипата од Тетово. Погледнете ја фотогалеријата од мечот, Вардар – Македонија Ѓ.П во кадетска ... Read More »

(Фотогалерија) Младинците на Вардар подобри од Македонија Ѓ.П

nikola-veligdenov-vardarfans-vardar-gjorce

Младинците на ФК Вардар забележаа триумф во рамките на 18 првенствено коло. На теренот на Академијата тие беа подобри од врсниците од екипата на Македонија Ѓ.П, совладувајќи ја со резултат 3:1.   Фотогалерија: Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар (1) генер.2007 со 19 гола го “потопи“ ФК Хет-Трик

22

Вчера на терените на ФФМ продолжија натпреварите во рамките на детската фудбалска лига. Свои натпревари одигра и вардаровата генерација родени “2007“ година. Во утринскиот термин се сретнаа екипите на Вардар (1) и Хет-Трик, меч кој го добија избраниците на Томче Трајановски со резултат од 19:3, во прдоолжение фотографии од истиот. Read More »

(Фотогалерија) Прелоговски го реши дербито кај генер. “2003“, Вардар и побегна на Шкендија на седум бодови

2

Генерацијата на ФК Вардар родени “2003“ година го добија дербито против екипата на Шкендија, на натпревар од регионалната-скопска лига. Избраниците на “Чунга Лунга“ славеа минимално со 1:0, против директниот конкурент за титулата. Стрелец на единствениот гол беше Александро Прелоговски. Погледнете ја фотогалеријата од овој натпревар. Read More »

(Фотогалерија) Олег Трифуновски погоди два пати, за триумф на Вардар (2) генер. “2006“ во дуелот со Њу Старс (2)

18

Вардаровата генерација “2006“ на ФК Вардар во текот на вчерашниот ден одигра натпревар во рамките на детската лига. Активен беше само Вардар (2), кој успеа да слави против екипата на Њу Старс (2), со резултат 2:1. Стрелец на двата гола за црвено-црните беше Олег Трифуновски. Погледнете ја фотогалеријата од овој натпревар. Read More »

(Фотогалерија) Девет голови во мрежата на Шкендија од вардарововата генер. “2004“ , во дербито на регионалната лига

8

Вардаровата генерација родени “2004“ година полесно од очекувањата успеа да го добие дербито против екипата на Шкендија, во рамките на регионалната-скопска лига. Избраниците на Игор Кралевски триумфираа убедливо со резултат 9:2 и стигнаа до 14 своја победа од исто толку одиграни натпревари. Погледнете ја фотогалеријата од овој натпревар. Read More »

(Фотогалерија) Младинското ракометно дерби го доби Вардар, кој на гостински терен го победи Металург

4

Екпата на Вардар го доби младинското ракометнот дерби во рамките на групата 1, против екипата на Металург. Мечот се одигра во спортската сала во населбата Автокоманда и заврши со триумф на црвено-црните со резултат од 26:32. Погледнете ја фотогалеријата од овој дуел. Read More »

(Фотогалерија) Кадетките на РК Вардар Јуниор го “збришаа“ Неготино-Вардар во првото пролетно коло од кадетската лига

9

Во текот на вчерашниот ден стартуваше пролетниот дел во ракометната кадетска лига, за екипата на Вардар Јуниор. Избраничките на Драгана Ристова-Пецевска во првото пролетно коло го “збришаа“ тимот на Неготино-Вардар, совладувајќи го убедливо со резултат 34:15 и на тој начин ја остварија својата шестта победа во лигата. Погледнете ја фотогалеријата од овој натпревар. Read More »

(Фотогалерија) Одиграно 8.коло во младинска лига Вардар

14

Изминатиот викенд в Скопје во малата сала при С.р.ц “Кале“ во Скопје  се играа дуели од 8.коло во кошаркарската младинска лига Вардар. Постигнатите резултати во ова осмо коло кои се постигнати се седни- Види, а во продолжение неколку фотографии од истото.  Read More »