Friday ,27 January 2023
Последни:
Home > Фотогалерии (page 10)

Фотогалерии

(Фотогалерија) Вардаровите младинци стигнаа до победа на контролните натпревари

naslovna

Младинците на ФК Вардар ја остварија првата победа во подготвителниот период. На домашен терен избраниците на Милан Илиевски-Мичка беа подобри од екипата на Кул (2:0) (1:0). Извештај од натпреварот можете да прочитате на линкот, ТУКА. Погледнете ја фотогалеријата од овој натпревар.     Read More »

(Фотогалерија) Кадетите на Вардар и Кул одиграа без победник на контролен дуел

naslovna

Изминатиов викенд, кадетите на ФК Вардар го одиграа првиот подготвителен натпревар во новата година. Избраниците на Пепи Георгиевски за противник ја имаа екипата на Кул, со кој одиграа со нерешен резултат 4:4 (3:3). Извештај од натпреварот можете да прочитате на линкот, ТУКА. Погледнете ја фотогалеријата од овој пријателски дуел. Read More »

(ФОТО) Кадетките на Вардар вредно работат со тренерите Платон и Папуџиева

273505223_10220948397561866_8391750842679446572_n

Кадетскиот тим на ЖРК Вардар работи вредно под будното око на Платон Анжела и Папуџиева Марија, тие ги подготвуваат девојките за пролетните предизвици во лигата. Во продолжение 50-сетина фотографии од нивниот последен тренинг на кој владееше одлична атмосфера, вредно се работеше и се увежбуваа ракометните вештини на овие млади дами.   Read More »

(Фотогалерија) Пионерите на ФК Вардар го победија Скопје на пријателски дуел

naslovna

Пионерите на ФК Вардар победија на првиот контролен натпревар во подготвителниот период. Избраниците на Саше Божиноски со пресврт во вториот дел беа подобри од екипата на Скопје (3:1) (0:1). Извештај од натпреварот можете да прочитате на линкот, ТУКА. Погледнете ја фотогалерија од овој контролен натпревар кој се одигра на теренот во Хиподром.   Read More »

(ФОТО) Пионерите на Вардар имаа тест со дамите од ЖРК Вардар

1

Во петокот, пионерите на РК Вардар предводени од Зоран Петковски-Зенга беа домаќини на дамите од првиот тим на ЖРК Вардар, предводени од Ристова Драгана. Имаа заеднички тренинг-дуел на кој двата тима пробуваа да ја подобрат воигрноста  пред почетокот на нивните дуели оваа пролет. Read More »

(ФОТО) Генерација 2008 се подготвува за пролетниот дел

naslovna

Генерацијата 2008 под водство на Влатко Колев активно тренира и се подготвува за пролетниот дел од сезоната. Првиот предизвик за оваа генерација ќе биде настапот на меѓународниот младински турнир во Сандански ( Бугарија) кој ќе се игра во периодот од 12-16.февруари. Погледнете фотографии од вчерашниот тренинг на оваа генерација. Read More »

(Фотогалерија) Генерацијата 2009 започна со тренинзи

naslovna

Генерацијата 2009 на фудбалскиот клуб Вардар започна со подготовки за пролетниот дел. Оваа генерација под водство на Зоран Петковски напорно тренира на спортскиот комплекс во населбата Хиподром и се подготвува за учеството на меѓународниот турнир во Сандански ( Бугарија) кој ќе се одигра во периодот од 12-16.февруари. Нашиот медиум беше присутен на утринскиот тренинг на оваа генерација, од кој ви ... Read More »

(Фотогалерија) Старт на подготовките за пом.пионери на ФК Вардар

naslovna

Помладите пионери кои завршија на првото место во есенскиот дел, стартуваа со тренинзи и подготовки за пролетниот дел од сезоната. Екипата останува под водство на Саше Божиноски. Прекомандување ќе има и од оваа генерација, односно тројца играчи ќе настапуваат за повозрасните екипи. Тоа се Дарко Сековски и Алтин Нуредини, како и Алтин Алији кој и во есенскиот дел настапуваше за ... Read More »

(Фотогалерија) Популарниот „Муто“ и неговите голмани на тренинг

naslovna

Младинските екипи на ФК Вардар стартуваа со подготовки за пролетниот дел од сезоната во младинската Супер Лига. Тука се и вардаровите голмани кои работат со Слободан Мутибариќ. На вчерашниот тренинг беа присутни Андреј Данстак (2006), Лука Јаневски (2007), Дарко Јовчев (2008) и Стефан Нанчовски (2006) кој се наоѓа на проба во Вардар од фудбалската школа-Грозданоски. Погледнете преку фотографии како изгледаше ... Read More »