Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > Фотогалерии (page 8)

Фотогалерии

(Фотогалерија) ФК Вардар генер. 2012 против Шкупи, во детската лига на ФФМ

naslovna

Во рамките на детската лига, генерацијата 2012 на ФК Вардар во текот на вчерашниот ден одигра нов натпревар во ова натпреварување. Нашите млади надежи се надигруваа со екипата на Шкупи, натпревар на кој дадовме максиум на теренот. Погледнете ја фотогалеријата од натпреварот на младите вардарци од генерација 2012. Read More »

(Фотогалерија) Генерацијата 2009 на ФК Вардар одигра натпревар со Куманово, во рамките на детската лига

naslovna

Изминатиов викенд, генерацијата 2009 на ФК Вардар во рамките на детската лига на ФФМ одигра натпревар против екипата на Куманово. Црвено-црните имаа водство по првото полувреме од 1:0, додека во вториот дел противникот успеа да израмни и да ги постави конечните 1:1. Фотогалеријата од овој натпревар можете да ја погледнете во продолжение. Read More »

(ФОТО) ФК Вардар генер.2010 ги одмери силите со екипата на Работнички

naslovna

Нов натпревар во рамките на детската лига одигра генерација 2010. Противник за избраниците на Александар Цветковски беше екипата на Работнички. Како подобри се покажаа Работнички кои славеа на овој дуел од детската лига. Во продолжение погледнете фотографии од натпреварот. Read More »

(Фотогалерија) Пионерите го добија дербито со Шкендија

6

Вчера, избраниците на Саше Божиновски, пионерите на фудбалскиот клуб Вардар ја совладаа ФК Шкендија во дербито. На овој домашен натпревар ние победивме со резултат 3-1 (3-0), на натпревар на кој доминиравме во сите аспект на фудбалската игра.   Read More »

(Фотогалерија) Кадетски дуел, Вардар-Кул

277246654_10221168406741958_706539003343619659_n

Кадетите на ФК Вардар беа домаќини на ФК КУЛ во дуел од 15.коло во Супер лигата. На терен  со вештачка трева при Тренинг камп Хиподром, успеавме да се извадиме во финишот и да освоиме бод. Ривалот имаше предност се до 89.минута кога ги поставивме конечните 2-2 (0-2). Read More »

(Фотогалерија) Ајетовиќ донесе три бода, помладите пионери на ФК Вардар подобри од Кул

naslovna

Помладите пионери на ФК Вардар се вратија на првенствените победи, откако во рамките на 15.коло минимално со 0:1 (0:0) ја победија екипата на Кул. Нуман Ајетовиќ беше играчот на одлука, со прекрасен погодок успеа да донесе три бода за Вардар, со кои останавме на првото место на табелата. Извештај од овој натпревар можете да прочитате на линкот, ТУКА. Фотогалерија од ... Read More »

(Фотогалерија) Пионерите на ФК Вардар загубија на гостувањето кај Кул

naslovna

Во рамките на 15.првенствено младинско коло, пионерите на ФК Вардар доживеаа пораз на гостувањето кај екипата на Кул. Домаќинот славеше триумф со резултат 2:0 (2:0). Извештај од натпреварот е достапен на линкот, ТУКА. Погледнете ја фотогалеријата од овој натпревар одигран на Цементарница. Read More »

(Фотогалерија) Натпревар во детската лига на генерација 2009 против екипата на Њу Старс

naslovna

Генерацијата 2009 на ФК Вардар одигра нов натпревар во детската лига. Во рамките на 3.коло избраниците на Зоран Петковски се соочија со екипата на Њу Старс. Еден гол го реши победникот, истиот заврши во нашата мрежа за конечни 0:1 (0:1). Во продолжение погледнете ја фотогалерија од овој натпревар во детската лига на ФФМ.   Read More »