Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 > (Фотогалерија) Пионерите го добија дербито со Шкендија
(Фотогалерија) Пионерите го добија дербито со Шкендија

(Фотогалерија) Пионерите го добија дербито со Шкендија

Вчера, избраниците на Саше Божиновски, пионерите на фудбалскиот клуб Вардар ја совладаа ФК Шкендија во дербито. На овој домашен натпревар ние победивме со резултат 3-1 (3-0), на натпревар на кој доминиравме во сите аспект на фудбалската игра.

0 0a 1 1a 2 3 4 5 6 10 11 277224524_10221180084193887_5468657079024405316_n 277224536_10221180081713825_1223781748441068699_n 277230124_10221180085153911_2128082564192865570_n 277247071_10221180080833803_843087602918459535_n 277248269_10221180082273839_8524211588319270429_n 277252278_10221180089834028_3533051389683052995_n 277303173_10221180094114135_8921077307964102610_n 277307813_10221180080993807_1949380865126696389_n 277349371_10221180099114260_2586670382934901414_n 277350107_10221180080873804_2319178220679281429_n 277355097_10221180093874129_1586496269582545375_n 277366881_10221180099994282_1977906670296210833_n 277460101_10221180079073759_175455033302845240_n 277466517_10221180090834053_1301592124663056442_n 277469065_10221180083153861_8235516836886202042_n