Saturday ,13 April 2024
Последни:
Home > Фотогалерии (page 7)

Фотогалерии

(Фотогалерија) Пионерите на Вардар лесно со ФК Скопје

c

Викендов, пионерите на ФК Вардар дојдоа до победа над ФК Скопје на дуел од 18.коло во Супер лигата. На натпреварот на кој бевме домаќини на теренот при  Тренинг камп Хиподром триумфиравме со  резултат 9-1 (4-1). Read More »

(ФОТО) Вардар ген.2009 со победа во детската лига, Јаков Стојковски стрелец на сите погодоци

2

Вчера во рамки од новото коло од Детската Лига, ФК Вардар генерација 2009 одигра натпревар против тимот на ФК КУЛ. На оваа средба која изобилуваше со добар фудбал, голем број на шанси до победа дојде црвено-црната екипа. Се играше по дождливо време, двата тима се надигруваа и посакуваа да дојдат до победа. Избраниците на Зоран Петковски успаа да победа на ... Read More »

(Фотогалерија) Пом.пионери убедливи со ФК Скопје

278235934_10221245088818962_1928978550242095094_n

Викендов, помладите пионери на ФК Вардар на домашен терен ја пречекаа екипата на ФК Скопје, на дуел на кој ние доминиравме дојдовме до победа со резултат 10-0 (6-0). Вардарци  доминираа во сите аспекти на фудбалската игра. Read More »

(Фотогалерија) Младите вардарци од генерација 2012 одиграа натпревар против екипата на Албарса

naslovna

Единствениот натпревар во текот на вчерашниот ден во Детската Лига го одигра генерацијата 2012 на ФК Вардар. Нашите млади надежи за противник го имаа тимот на Албарса. Иако бевме минимално поразени, сепак пруживе добра игра која ветува дека во иднина ќе остваруваме подобри резултати. Погледнете фотографии од натпреварот на генерација 2012 против екипата на Албарса.   Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар со висока победа над Работнички во младинското дерби

5l

Викендов, младинците на ФК Вардар го совладаа високо тимот на Работнички во градското младинско дерби. Избраниците на Милан Илиевски-Мичка дојдоа до победа на домашен терен со резултат 3-0 (3-0). Во продолжение фотогафии од оваа првенствена средба.   Read More »

(Фотогалерија) Вардар ген.2007 со нова победа во регионалната лига

277304251_10221210332550077_3737607915837715366_n

Викендов на  домашен дуел од регионалната лига,  избраниците на Влатко Колев, фудбалските надежи од  ФК Вардар ген.2007 беше домаќин на ФК КУЛ.  По една борбена и динамична средба дојдовме до  победа со резултат 2-0 (1-0). Во продолжение фотографии од овој натпревар во регионалната лига.   Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар ген.2008 со триумф над Кул

2

Викендов избраниците на Колев Влатко,  ФК Вардар ген.2008 беше домаќин на ФК КУЛ, на оваа средба  од регионалната лига дојдовме до висока победа со резултат 5-0 (2-0). Во продолжение фотографии од оваа средба: Read More »

(Фотогалерија) Пораз за Вардар (2009) во градското дерби со Работнички

naslovna

Во градското дерби на Детската Лига, се сретнаа екипите на Вардар и Работнички кај генерација 2009. Како поуспешен се покажа ривалот кој славеше триумф со резултат 0:3. Погледнете фотографии од овој натпревар во Детската Лига.   Read More »

(Фотогалерија) Младите вардарци од генерација 2010 се надигруваа со екипата на Грозданоски

naslovna

Во рамките на новото коло од детската лига, генерацијата 2010 на ФК Вардар одигра натпревар со екипата на Грозданоски, на кој како поуспешен се покажа противничкиот тим. Погледнете ја фотогалеријата од овој натпревар на младите вардарци од генерација 2010. Read More »