Tuesday ,27 February 2024
Последни:
Home > Фотогалерии (page 6)

Фотогалерии

(Фотогалерија) ФК Вардар ген.2008 со убедлива победа во Регионалната скопска лига

0

Викендов, во рамките на 7.коло во Регионалната-Скопска Лига, генер. 2008 на ФК Вардар одигра дуел со екипата на Форца. По договор на клубовите,  Вардар беше условно „гостин“  на спортскиот комплекс во населбата Хиподром. Момците на Колев дојдоа до победа со резултат 6-2.   Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар – ФК Њу Старс ( генерација 2010)

naslovna

Генерацијата 2010 на ФК Вардар во рамките на последното коло од Детската Лига за противник ја имаше екипата на Њу Старс. Подобар на теренот се покажа противникот кој оствари победа. Од следниот викенд ќе започнат елиминациските натпревари во Детската Лига. Погледнете ја галеријата на фотографии од натпреварот на младите вардарци против Њу Старс. Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар – ФК Академија Пандев (кадети)

naslovna

Во рамките на 22.коло, кадетите на ФК Вардар на домашен терен одиграа натпревар со екипата на Академија Пандев. Екипата од Струмица славеше минимално на овој натпревар со резултат 0:1. Погледнете ја фотогалерија од овој натпревар во кадетската Супер лига. Read More »

(ФОТО) Убедлива победа за ФК Вардар ген.2007 на дуелот против Фортуна

280190585_10221394890723916_153514502953683229_n

Викендов, генерација  2007 на ФК Вардар стигнаа до убедлива победа на натпреварот од 6.коло во Регионалната Скопска Лига. На теренот во населбата Хиподром, вардаровите надежи беа подобри од екипата на Фортуна. Read More »

(Фотогалерија) Генерацијата 2012 во рамките на Детската Лига одигра натпревар против ФК Парк

naslovna

Во рамките на Детската Лига на ФФМ, генерацијата 2012 на ФК Вардар одигра натпревар против екипата на Парк. Како подобри на теренот се покажаа противничките играчи кои славеа победа. Погледнете ја фотогалеријата од овој натпревар во Детската Лига. Read More »

(Фотогалерија) Висока победа против Милано за вардаровата генерација 2009

naslovna

На натпревар во Детската Лига, генерацијата 2009 на ФК Вардар обезбеди триумф во дуелот со екипата на Милано. Младите надежи предводени од Зоран Петковски убедливо ја совладаа екипата на Милано со резултат 6:2. Погледнете ја нашата фотогалерија од овој натпревар во Детската Лига.   Read More »

(ФОТО) ФК Вардар – ФК Грозданоски, генерација 2009

naslovna

Во рамките на Детската Лига, генерацијата 2009 на ФК Вардар одигра натпревар против екипата на Грозданоски. Падна само еден гол на овој натпревар, истиот заврши во нашата мрежа, за минимална победа на противникот со резултат 0:1. Погледнете фотографии од овој натпревар во Детската Лига.   Read More »

(ФОТО) ФК Вардар – ФК Кул, генерација 2010

naslovna

Утрово на терените на ФФМ продолжија натпреварите во Детската Лига за „петлињата“ на ФК Вардар. Свој натпревар одигра генерацијата 2010 која за противник ја имаше екипата на Кул. Како подобар на теренот се покажа противничкиот тим кој славеше победа. Погледнете фотографии од овој натпревар во Детската Лига.   Read More »