Sunday ,14 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (Фотогалерија) Висока победа против Милано за вардаровата генерација 2009
(Фотогалерија) Висока победа против Милано за вардаровата генерација 2009

(Фотогалерија) Висока победа против Милано за вардаровата генерација 2009

На натпревар во Детската Лига, генерацијата 2009 на ФК Вардар обезбеди триумф во дуелот со екипата на Милано. Младите надежи предводени од Зоран Петковски убедливо ја совладаа екипата на Милано со резултат 6:2.

Погледнете ја нашата фотогалерија од овој натпревар во Детската Лига.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 15 14 13 12 11 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 279491487_5035499146496891_2389802078875513125_n