Friday ,27 January 2023
Последни:
Home > Фотогалерии (page 4)

Фотогалерии

(Фотогалерија) Генерација 2008 под водство на Влатко Колев стартуваше со тренинзи

naslovna

Со тренинзи на теренот на Локомотива стартуваше генерацијата 2008. Нивен тренер и понатаму останува Влатко Колев, а оваа генерација во новата сезона ќе се натпреварува во Регионалната Скопска лига за повозрасни петлиња. Погледнете фотографии од денешниот тренинг на вардаровите надежи од генерација 2008. Read More »

(Фотогалерија) Пионерските екипи на ФК Вардар продолжуваат со тренинзи

naslovna

Пионерските екипи на ФК Вардар продолжуваат да се подготвуваат за новата натпреварувачка сезона. Генерацијата 2007 ќе дебитира сезонава во рамките на помладата пионерска Супер лига, додека генерацијата 2006 ќе се обиде да го повтори успехот од минатата сезона и да ја одбрани двојната круна. Погледнете фотографии од тренингот на двете генерации, на теренот на Локомотива. Read More »

(Фотогалерија) Кадетите и младинците на ФК Вардар продолжуваат со тренинзи

naslovna

На теренот на Локомотива, кадетите и младинците на ФК Вардар продолжуваат со подготовки за новата сезона. Вардаровите момчиња на секој тренинг влегуваат максимално подготвени и сконцентрирано ги извршуваат задачите поставени од нивните тренери. Погледнете галерија на фотографии од тренингот на кадетско-младинската екипа на ФК Вардар. Read More »

(Фотогалерија) Голмански тренинг со младите фудбалски вардарови надежи

naslovna

Младинската школа на ФК Вардар стартуваше со подготовки за новата натпреварувачка сезона. На теренот на Локомотива свој тренинг одржаа и младите вардарови голмани. Под водство на Драги Атанасовски-Мачки, беше одработен тренинг со Леонид Илиевски (2005), Никола Филевски (2005), Андреј Данстак (2006), Максим Краљевски (2006), Лука Јаневски (2007) и Калин Дихсон (2007).  Погледнете фотогалерија од тренингот со младите голмани на ФК ... Read More »

(Фото+Видео) Две победи за Вардар М14, момците и девојките обезбедија финале

3

  Екипите на кошаркарскиот тим Вардар М14, вчера во полуфиналињата на завршните Ф-4 турнири успеаа да дојдат до победи над ривалите. На момците и деввојките тоа им донесува прилика денес да играат за пехар, односно се дел од големите финалиња. Во продолжение фотогафии и видеа од вчерашните дуели. *Натпревар  женско полуфинале, ЖКК Вардар- Струга 2009- ВИДЕО! *Натпревар  машко полуфинале, КК ... Read More »

(Фотогалерија) Кадетките со висока победа ставија „печат“ на Ф-4

a

Кадетките на ЖРК Вардар со победата над РК Сани 14 обезбедија пласман на завршницата, место на Ф-4 турнирот кој ќе го даде шампионот во кадетската конкуренција. Дуелот  во 1/4-финалето го добивме убедливо со резултат  42-22 (20-11), во продолжение ви носиме 60-сетина фотографии од оваа средба. Read More »

(Фотогалерија) ЖРК Вардар триумфално со Чаир за крај на сезоната

27

Викендов,  ЖРК Вардар  го одигра последниот натпревар од оваа сезона, на домашен терен  бевме домаќини на тимот на ЖРК Чаир. Девојките на Ристова и Царчев дојдоа до победа со резултат 31-28 (15-11).  Во продолжение 40-сетина фотографии од оваа средба. Read More »

(Фотогалерија) Шампионскиот трофеј во рацете на помладите пионери на ФК Вардар

naslovna

Помладите пионери на ФК Вардар се Шампиони на Македонија за натпреварувачката 2021/22 сезона. Денес во Тетово, генерацијата 2006 го одигра последниот натпревар на кој гостуваше кај екипата на Ренова. Вардаровите надежи одиграа добар натпревар на кој забележаа триумф со резултат 1:3. После завршување на натпреварот, им беше доделен пехарот за освоеното прво место. Погледнете галерија на фотографии. Read More »

(Фотогалерија) Елиминација за генерација 2009 во Детската Лига

naslovna

Генерацијата 2009 е елиминирана во Детската Лига, откако го загуби натпреварот од 1/4 финалето против екипата на Грозданоски. Вардар иако имаше предност на полувреме од 2:1, сепак на крајот мораше да се помири со пораз, противникот направи пресврт и победи со резултат 2:3. Во раниот период од мечот, екипата на Грозданоски прва успеа да го отвори резултатот и да поведе ... Read More »

(Фотогалерија) Вардаровата генер.2009 со убедлива победа против Милано, се најде на чекор до пласман на завршниот турнир

naslovna

Генерацијата 2009 е единствената од „петлињата“ на ФК Вардар која успеа да го помине и 2.елиминациско коло и да се најде блиску до пласман на завршниот турнир, на кој ќе играат најдобрите екипи од Македонија. Избраниците на Зоран Петковски во оваа фаза ја поминаа и екипата на Милано, од која беа убедливо подобри триумфирајќи со резултат 5:1. Сите голови беа ... Read More »