Tuesday ,23 July 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (Фотогалерија) Кадетките со висока победа ставија „печат“ на Ф-4
(Фотогалерија) Кадетките со висока победа ставија „печат“ на Ф-4

(Фотогалерија) Кадетките со висока победа ставија „печат“ на Ф-4

Кадетките на ЖРК Вардар со победата над РК Сани 14 обезбедија пласман на завршницата, место на Ф-4 турнирот кој ќе го даде шампионот во кадетската конкуренција. Дуелот  во 1/4-финалето го добивме убедливо со резултат  42-22 (20-11), во продолжение ви носиме 60-сетина фотографии од оваа средба.

3 3a 4 4a 4c 5 6 6a 7 8 9 9a 9c 9d 9e 9g 9w 10 10a 11 11a 12 12a 12c 13a 13b 13w 14 14a 14c 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 283400073_10221527306274222_6959396943326024730_n 283409084_10221527312594380_4224802329908586976_n 283528689_10221527311514353_7986744181299995555_n 283633857_10221527307114243_6424235282384620625_n 283973346_10221527307834261_3822527786188442608_n 284026428_10221527309594305_4567074128481239350_n 284097089_10221527312154369_6369322906457589183_n 284262653_10221527340955089_5804125987647717652_n 284346295_10221527317074492_6053300488124788250_n 284451476_10221527317754509_2118936203347675223_n 284561115_10221527332994890_7986290209493021151_n 284650913_10221527344955189_4585435324824554261_n 284660745_10221527305234196_6016193441211444887_n 284663628_10221527334874937_3247602325202631204_n 285144171_10221527342355124_1968349766092099717_n 285145112_10221527326674732_6936989159663674850_n 285157980_10221527306714233_5246817895193355251_n 285521195_10221527334474927_6996550204055596804_n 285626901_10221527348835286_7531607407797444433_n a a1 a2