Thursday ,20 June 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > (Фото+Видео) Две победи за Вардар М14, момците и девојките обезбедија финале
(Фото+Видео) Две победи за Вардар М14, момците и девојките обезбедија финале

(Фото+Видео) Две победи за Вардар М14, момците и девојките обезбедија финале

 

Екипите на кошаркарскиот тим Вардар М14, вчера во полуфиналињата на завршните Ф-4 турнири успеаа да дојдат до победи над ривалите. На момците и деввојките тоа им донесува прилика денес да играат за пехар, односно се дел од големите финалиња. Во продолжение фотогафии и видеа од вчерашните дуели.

*Натпревар  женско полуфинале, ЖКК Вардар- Струга 2009- ВИДЕО!

1 2 3 284285372_1423827771465408_8282503650226798245_n 284335094_1423827484798770_8352230775868274813_n 284536593_1423826984798820_3284832489859528745_n 284553703_1423827348132117_7078962070406209470_n 284681166_1423827924798726_3104087634805890460_n 284834844_1423827108132141_7307904072498931750_n 285538485_1423827691465416_8610807276238880597_n 285673258_1423827191465466_2263652621802599631_n 285708557_1423827444798774_2145088361499281173_n 286307180_1423827298132122_8661840593036297537_n 88888888888888
*Натпревар  машко полуфинале, КК Вардар- Водно Санс – ВИДЕО!

0000000000000 284709710_1423914088123443_1303052095651537929_n df df1 wwm14_vardar_vodno