Monday ,21 May 2018
Последни:
Home > Фотогалерии (page 3)

Фотогалерии

(Фотогалерија) Илинден без проблеми до финалето

31530378_10211959565126673_3639377638193102848_n

Утрово на Кале се одиграа полуфиналните мечеви во генерацијата  “2004/05“, по што се познати екипите кои ќе се борат за трофејот во “Јуниор“ лигата. Екипата на Илинден немаше големи проблеми да се пласира во големото финале на “Јуниор“ лигата, откако утрово во првото полуфинале убедливо го совладаа тимот на Урдаревски. Фото: Read More »

(Фотогалерија) Девојките на РК Кале Вардар триумфираа над РК Виница во меч од Јуниор лигата кај генер.2004/05

11

Викендов во Спортскиот центар “Кале“  се играа дуели од во ракометната вардарова Јуниор Лига. Кај младите дами родени 2004 и 2005 година  РК Кале Вардар од Кичево ја совлада екипата на РК Виница Вардар во еден интересен дуел со резултат 23-20 (9-8). Во продолжение неколку фотографии од овој дуел. Read More »

(Фотогалерија) Кадетите на ФК Вардар минимално го победија А.Пандев

17

Кадетите на ФК Вардар се вратија на победите во лигата, откако на домашен терен беа подобри од екипата на Академија Пандев (1:0). Единствениот гол на овој натпревар беше дело на Џемаил Ибиши. Погледнете ја фотогалеријата од овој дуел во кадетската лига. Read More »

(Фотогалерија) Младинките на Вардар со ракометна лекција за ЖРК Гевгелија

31460760_10211915085854719_5511899657451601920_n

Викендов во салата “Кале“-Скопје младинките на Вардар предводени од Платон и Кузмановска дојдоа до убедлива победа со тимот на ЖРК Гевгелија. Црвено-црните дами триумфираа со 32 гола предност, тие забележаа победа со резултат 45-13 (20-6). Read More »

(Фотогалерија) Вардар јуниор беше домаќин на ЖРК Куманово

37

Викендов во салата “Кале“ во рамки на  женската Супер лига  девојките на Симе Симовски, Вардар Јуниор   ја нагости екипата на ЖРК Куманово од истоимениот град. Во овој натпревар до победа дојде гостинот со резултат 32-29 (16-13). Read More »

(Фотогалерија) Опш.К.Вода триумфираше над РК Делчево Вардар во меч од Јуниор лигата во генер.2004/05

13

Вчера  во Спортскиот центар “Кале“  се играа дуели од 9.коло во ракометната вардарова Јуниор Лига. Кај младите дами родени 2004 и 2005 година се одиграа три натпревари. Во истите победи остварија РК Кале Вардар, РК Асови Вардар и тимот на Опш.Кисела Вода Вардар. Во треттиот дуел се сретнаа Опш.Кисела Вода Вардар од Скопје и РК Делчево Вардар, победа на овој натпревар оствари екипата од Скопје со резултат 14-11. Read More »

(Фотогалерија) Вардар со пресврт го победи Шкупи, во регионалната-скопска лига кај генер. “2004“

8

Генерацијата “2004“ на ФК Вардар стигна до нова победа во рамките на регионалната-скопска лига. Противник на теренот на Академијата ни беше екипата на Шкупи, која ја совладавме убедливо со резултат 4:1. Ибраим, Гуџуфи, Попов и Љушев беа стрелци на головите. Погледнете ја фотогалеријата од овој дуел: Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Вардар ја продолжува битката за одбрана на Европската титула, Кил немаше сили за подвиг

38

Вардар ја продолжува одбраната на Европската титула, откако излезе како победник во двомечот со екипата на Кил. Поради повеќе голови постигнати на теренот на противникот, црвено-црните се тие кои се пласираат на завршниот турнир во Келн. Погледнете ја фотогалеријата од овој дуел. Read More »

(Фотогалерија) Без пораз младинците на РК Вардар обезбедија Ф4 и дуели за шампионскиот наслов

27

 Вчера во салата “Кале“ во Скопје се одигра младинското ракометно дерби помеѓу РК Вардар како домаќин и тимот од Битола, екипата на РК Пелистер. До реми во еден возбудлив дуел со машка игра дојдоа момците на Чивлачки и Грчевски, тие останаа непоразени во групата и по овој дуел, мечот заврши 35-35. По ова последно коло ние само го потврдивме сигурниот пласман на Ф4 турнирот ... Read More »

(Фотогалерија) Кадетите на РК Вардар со реми против РК Металург го “визираа“ Ф4 и обезбедија шанса за ново злато

53

Вчера во “Кале“ во  рамки на кадетската машка ракометна лига се одигра дербито Вардар- Металург. Во еден пеколен дуел со неизедначен судиски критериум на наша штета, црвено-црните момци на Будимир се издигнаа од пепелата и како феникс дојдоа до она што им беше потребно за првото место. Ние одигравме реми, кое заедно со победата против истиот тим в гости на ... Read More »