Tuesday ,27 February 2024
Последни:
Home > Фотогалерии (page 3)

Фотогалерии

Фотогалерија од натпреварот на генерација 2011 против екипата на Маџари

naslovna

Натпревар во рамките на 3.коло во Детската Лига одигра генерацијата 2011 на ФК Вардар која за противник го имаше тимот на Маџари. Резултатски на крајот како подобар се покажа Маџари. Погледнете фотографии од натпреварот. Read More »

(Фотогалерија) Генерација 2010 одигра натпревар против екипата на Драчево

naslovna

Во рамките на 3.коло во Детската Лига на ФФМ, генерацијата 2010 одигра натпревар против екипата на Драчево. Во еден неизвесен и квалитетен натпревар, на крајот до минимална победа стигна противничката екипа. Погледнете ја фотогалерија од натпреварот. Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар генер.2011 одигра натпревар во Детската Лига на ФФМ

naslovna

Генерацијата 2011 на ФК Вардар го одигра својот прв натпревар во новата сезона на Детската Лига. Изминатиов викенд на терените на ФФМ, вардаровите надежи одиграа натпревар со екипата на Парк. Погледнете ја фотогалерија од овој натпревар. Read More »

(Фотогалерија) Кадетите и младинците тргнаа со победа во новата сезона

naslovna

Кадетите и младинците на ФК Вардар со победи тргнаа во новата натпреварувачка сезона. Во рамките на 1.коло, вардаровите млади надежи беа подобри од екипата на Кул. Кадетите триумфираа со резултат 4:2, додека младинците победија со резултат 1:0. Погледнете ја фотогалеријата од двата натпревари. Read More »

(Фотогалерија) Кадетите на Вардар и Шкендија одиграа без победник

naslovna

Кадетите на ФК Вардар и Шкендија одиграа со нерешен резултат (1:1) на контролен натпревар кој се одигра на Локомотива. Единствениот гол за Вардар беше дело на Агрон Туша. Погледнете ја фотогалеријата од натпреварот. Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар со генерацијата 2010 ја отвори новата сезона во Детската Лига на ФФМ

naslovna

Стартуваше новата натпреварувачка сезона во Детската Лига која е во организација на ФФМ. Својот прв натпревар го одигра генерацијата 2010 на ФК Вардар која за противник ја имаше екипата на Скупи. Резултатски подобар на крајот беше противничкиот тим. Погледнете ја фотогалеријата од натпреварот кај оваа генерација. Read More »

(Фотогалерија) Втора победа за кадетите во подготвителниот период

naslovna

Кадетите на фудбалскиот клуб Вардар стигнаа и до вториот триумф на контролните натпревари, во пресрет на новата натпреварувачка сезона. Избраниците на Саше Божиноски на Локомотива славеа висока победа (7:0) против младинците на ФК Скопје. Погледнете ја фотогалеријата од натпреварот. Read More »

(Фотогалерија) Младинците на ФК Вардар и Шкупи одиграа без голови

naslovna

Младинците на ФК Вардар и Шкупи одиграа без голови, на контролен натпревар кој се одигра на Локомотива. Видовме цврст натпревар на кој немаше големи шанси на двете страни. Погледнете ја фотогалеријата од натпреварот.   Read More »

(Фотогалерија) Победа во градското пријателско дерби за помладите пионери на Вардар

naslovna

На пријателски натпревар одигран на Локомотива, помладите пионери на ФК Вардар беа подобри од екипата на Работнички. Младите надежи на Вардар кои сезонава ќе дебитираат во помладата пионерска Супер лига имаа убедливо издание против градскиот ривал од кој беа подобри со резултат 4:0. Погледнете ја фотогалеријата од натпреварот.   Read More »

(Фотогалерија) Вардаровите пионери подобри од кадетите на ФК Скопје

naslovna

Пионерите на ФК Вардар ја остварија првата победа во подготвителниот период, избраниците на Марјан Герасимовски беа подобри од кадетската екипа на Скопје со резултат 5:0. Погледнете ја фотогалеријата од натпреварот кој се одигра на Локомотива. Read More »