Friday ,19 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (Фотогалерија) ФК Вардар со генерацијата 2010 ја отвори новата сезона во Детската Лига на ФФМ
(Фотогалерија) ФК Вардар со генерацијата 2010 ја отвори новата сезона во Детската Лига на ФФМ

(Фотогалерија) ФК Вардар со генерацијата 2010 ја отвори новата сезона во Детската Лига на ФФМ

Стартуваше новата натпреварувачка сезона во Детската Лига која е во организација на ФФМ. Својот прв натпревар го одигра генерацијата 2010 на ФК Вардар која за противник ја имаше екипата на Скупи. Резултатски подобар на крајот беше противничкиот тим.

Погледнете ја фотогалеријата од натпреварот кај оваа генерација.

305575613_5404103626303106_5650714328058508912_n 305618284_5404104532969682_7666576117264858179_n 305630558_5404104286303040_1825666262283994254_n 305632353_5404102672969868_3761770665330749348_n 305640820_5404105242969611_1282068722916057699_n 305640989_5404103006303168_5973054504106234327_n 305641482_5404102889636513_2079417674677072204_n 305660330_5404102959636506_3033135355535709827_n 305739045_5404103052969830_1988804395354927595_n 305805214_5404105959636206_2433102277034214903_n 305807194_5404103002969835_241946827735986851_n 305844571_5404103612969774_8457354909504504527_n 305967772_5404105759636226_7372468966722627369_n 305974308_5404103442969791_709454840415200479_n 305992551_5404102949636507_7617536260682586911_n 306010865_5404104966302972_1057414251042369689_n 306042788_5404103902969745_1318061796483416764_n 306044297_5404102692969866_6942849957561858174_n 306160825_5404105472969588_7221653269735040637_n 306161677_5404104909636311_1411681955039613630_n