Sunday ,25 February 2018
Последни:
Home > Фотогалерии (page 5)

Фотогалерии

(Фотогалерија) Доделени екипните и поединечните признанија на машкиот дел на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“

n

Познати се победниците на машкиот дел од турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“, кај генерацијата родени 2004/05 година. Првото место им припадна на РК Карпош од Куманово, кој во финалето го победи тимот на Бисинов, со резултат од 18:20. Третото место пак го освои екипата на Илинден која беше убедлива во дуелот со тимот на ГРК Гостивар (19:9). По крајот на ... Read More »

(Фотогалерија) РК Бисинов подобар од ГРК Гостивар во полуфиналето на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“

13

Екипата на Бисинов од Велес успеа во полуфиналето да ја победи екипата на ГРК Гостивар и да се пласира во големото финале на турнирот во организација на ракометниот клуб Вардар. Погледнете ја фотогалеријата од ова полуфинале на машкиот дел од турнирот.   Read More »

(Фотогалерија) РК Карпош подобар од РК Илинден, на машкиот дел од зимскиот турнир во организација на Вардар

18

На полуфиналниот натпревар во машкиот дел на зимскиот турнир, екипата на Карпош од Куманово успеа да го совлада тимот на Илинден. Резултатот на овој натпревар гласеше 18:20 за тимот од Куманово. Погледнете ја фотогалеријата од полуфиналниот меч, помеѓу РК Карпош и РК Илинден. Read More »

(Фотогалерија) Прв натпреварувачки ден на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“

vardarfans-1

Финишираше првиот натпреварувачки ден на машкиот дел од турнирот “Вардар, еден, живот, една љубов“. Беа одиграни вкупно 18 натпревари, во сите три групи, по шест натпревари во секоја група. Погледнете ја фотогалеријата од првиот натпреварувачки ден на турнирот. Read More »

(ФОТО) И покрај новогодинешните празници кугларите на Вардар се активни

kk4

Иако сме во текот на циклусот новогодишни и божиќни празници момците од црвено-црниот кугларски колектив не мируваат. Играа на турнир во Србија, потоа имаа новогодишен клубски турнир и закуска, а на крајот ги отпочнаа подготовките за пролетниот дел во сезоната 2017/2018 година. Нас ова пролет не очекуваат два круга во Македонската кугларска лига (МКЛ) каде ја браниме “сребрената позиција“ и ... Read More »

ФОТО: КОМИТИТЕ ДОКАЗ ЗА ГОЛЕМА ВЕРНОСТ, ПАТУВАЊА ВО ТУРЦИЈА, ШПАНИЈА..

komiti-turcija-vardar-fener-vardarfans

ФК Вардар треба да биде горд што има навивачи како Комитите. Навивачите на Вардар оваа година имаа патувања за незаборав. Најпрвин до Шведска, па потоа до Данска па се до Турција, Шпанија, Норвешка, па дури и до далечната Русија. Километрите не се проблем кога се работи за љубовта! Ви подготвивме фотографии од сите гостувања на Комитите надвор од нашата земја ... Read More »

(ФОТО) По крајот на успешно реализираниот турнир на РК Илинден Вардар поделени тимските и поединечните награди

j213

По крајот на секој турнир наградите се последен “чин“ пред завршување на истиот. Па така вчера во салата “Гоце Делчев“ во скопската населба Илинден беа поделени наградите за најуспешните тимови и поединци. На турнирот организиран од една регионална школа на РК Вардар, школата РК Илинден Вардар на Дарко и Александра Јаневи беа доделени пехарите на шампионите, “сребрените“ и третто пласираните ... Read More »

(Фотогалерија) Бисинов Вардар “сребрен“, пехарот за Аеродром во генер.2006/07 на турнирот “Илинден-2017“

x4

Вчера, недела  финишираше турнирот во организација на ракометната школа Илинден-Вардар, која е дел од Академијата на Вардар и постојан учесник во “Јуниор“ лигата. Екипата  на Аеродром успеа да го освои првото место на турнирот “Илинден 2017“ во возрасната генерација родени 2006/07 година. Тие во големото финале ја совладаа екипата на РК Бисинов Вардар, со резултат од 9-5 (5-3). Read More »

(Фотогалерија) РК Илинден Вардар подобар од Бисинов Вардар во финалето на турнирот “Илинден-2017“

x8

Вчера заврши турнирот во организација на ракометната школа Илинден-Вардар, која е дел од Академијата на Вардар и постојан учесник во “Јуниор“ лигата. Кај генерацијата 2004/05 првото место му припадна на домаќинот на турнирот, Илинден кој во финалето го “преслуша“ Бисинов. РК Илинден Вардар пак уште еднаш докажа дека моментално е најдобрата школа во оваа возрасна генерација, совладувајќи ја уште еднаш ... Read More »

(Фотогалерија) РК Илинден Вардар подобар од РК Балтепе Вардар во двата дуела на Турнирот “Илинден-2017“

5

Вчера  се одигра првиот натпреварувачки ден на турнирот “Илинден 2017“ кој е во организација на РК Илинден – Вардар, кој е дел од академијата на РК Вардар.  Организацијата беше на највисоко ниво и ова треба да биде само поттик и за другите ракометни школи од цела Македонија да организираат вакви турнири, на кои децата ќе се надигруваат и ќе споделуваат искуства. ... Read More »