Wednesday ,15 August 2018
Последни:
Home > Фотогалерии (page 5)

Фотогалерии

(Фотогалерија) Младите надежи од ФК Вардар генер. “2008“ со две победи во осмото коло на детската лига

16

Две убедливи победи за вардаровата генерација “2008“ во рамките на осмото коло од детската фудбалска лига. Вардар (2) го доби дуелот со екипата на Металург со резултат 7:1, додека Вардар (1) беше подобар од тимот на Албарса, со резултат 8:0. Погледнете ја фотогалеријата од двата натпревари на младите вардарци. Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар (1) генер.2005 го совлада Шкупи во дуел од детската лига

4

Вчера   на терените на Фудбалската федерација на Македонија  се одиграа дуелите од детската лига во осмото пролетно коло. ФК Вардар генер.2005 одигра два дуели во кој забележа една победа и еден пораз. Вардар (1) генер. “2005“ дуел се сретна со Шкупи, во овој дуел црвено-црниот тими го победи ривалот со  6-3 (1-0).   Read More »

(Фотогалерија) Пом.пионери на ФК Вардар стигнаа до својата 22 првенствена победа

7

Помладите пионери на ФК Вардар стигнаа до својата 22 победа во првенството, откако на теренот на Академијата ја совладаа екипата на Победа од Прилеп со резултат од 2:0. Двата гола беа дело на Георг Стојановски. Погледнете ја фотогалеријата од овој дуел. Read More »

(ФОТО) Златото заблиска на градите на момците од ФК Вардар генер.2004, Куп пехарот е црвено-црн

q1

 Денес на стадионот “Б.Извори“ во Охрид се одигра големото финале во Купот на Република Македонија за фудбалери во генерација 2004 година. Момците на Кралевски, ФК Вардар генер.2004 се сретнаа со тимот од Тетово екипата на ФК Шкендија  и успеаа да ја совладаат по што дојдоа до ЗЛАТО. Извештај од дуелот може да погледнете -овде. По регуларниот дел дуелот заврши реми, 2-2 (1-0), па по “пенал ... Read More »

(ФОТО) Вардарки ги добија сребрените медали, а Лејно признанието за МВП

vardarfans-3

Екипата на ЖРК Вардар по втор пат во својата историја го освои сребрениот медал, на завршните турнири во Лигата на Шампионите. Солзи и тага кај ракометарките на завршната церемонија, со оглед дека ова беше последна шанса да се стигне до Европската титула. Сепак нема за што да им се замери, дадоа максимум, оставија срце на терен, но Ѓер беше посреќната ... Read More »

(Фотогалерија) РК Кале Вардар е нов шампион кај генер.2002/03 во Јуниор лигата, РК Преспа заврши како втора

30

 Вчера се спушти завесата на 3-та сезона во Вардар Јуниор ракометната лига во ракомет организрана од Академијата на РК Вардар. Во последното финале кое се одигра во нас.Илинден-Скопје кај момците во генерација родени.2002/2003 екипата од Кичево, РК Кале Вардар го победи тимот кој ја бранеше титулата РК Преспа Вардар. Read More »

(Фотогалерија) Доделени медалите и пехарите за победниците во Јуниор лигата во генер.2002/03 и 2006/07

a13

Вчера се одржа Ф4 турнирот од Вардар Јуниор лигата за  сезона 2017/18 за двете машки категории се играше во салата „Гоце Делчев„ во општина Илинден. Фотогалерија од доделувањето на наградите за најдобрите екипи и поединци во категориите 2002/03 и 2006/07 во машка конкуренција. На свечената церемонија присуствуваа одговорниот за машките селекции Алексеј Растворцев, помошник тренерот на женската екипа Вардар Јуниор Александар ... Read More »

(Фотогалерија) РК Бисинов Вардар дојде до пехарот во Јуниор лигата, тие беа подобри од РК Урдаревски во финалето кај генер.2006/07

11

Вчера  во салата во населбата Илинден се играше завршниот Ф4 турнир кај момците родени 2006 и 2007 година. По одигрувањето на истиот тимот на РК Бисинов дојде до титула, среброто е за РК Урдаревски Вардар. Во продолжение неколку фотографии од овој финален дуел. Read More »

(Фотогалерија) Сребро за Вардар Јуниор во финалето на младинскиот женски Ф4

10

В неделата, во Автокоманда се одигра завршниот турнир Ф4 во женската младинска лига. На него учество земаа две екипи на Вардар и двете дојдоа до медали. Вардар Јуниор на Драгана Ристова беше “сребрен“ тим откако во полуфиналето го победи Вардар, а во финалето беше поразен од повозрасниот тим на Металург. Неколку фотографии од финалето, полуфиналниот дуел може да го најдете ... Read More »

(Фотогалерија) “Сестрински“ дуел помеѓу Вардар и Вардар Јуниор во 1/2-фин. на женскиот младински Ф4

17

Викендов салата “Автокоманда“ се играше завршниот Ф4 турнир во младинската женска конкуренција. Во првото полуфинале на мегдан излегоа екипите на Вардар Јуниор предводена од Драгана Пецевска-Ристова и ЖРК Вардар предводен од Анжела Платон и Александра Кузмановска. Во ова 1/2-финале до победа и место во големото финале дојде помладиот колектив на Вардар Јуниор, тие обезбедија финале со резултат 33-25. Read More »