Sunday ,14 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (Фотогалерија) Вардар генерација 2009 ја помина првата „пречка“ и ги продолжи натпреварите во Детската Лига
(Фотогалерија) Вардар генерација 2009 ја помина првата „пречка“ и ги продолжи натпреварите во Детската Лига

(Фотогалерија) Вардар генерација 2009 ја помина првата „пречка“ и ги продолжи натпреварите во Детската Лига

Генерацијата 2009 на ФК Вардар предводена од Зоран Петковски ќе игра во второто елиминациско коло, откако беше подобра од екипата на ССК. Нашите млади надежи славеа убедлива победа со резултат 8:0.

Голема разлика во квалитет кај двете екипи, која на крајот заврши со висок резултат во наша корист. По четири голови успеавме да постигнеме во двете полувремиња од натпреварот. Во првиот дел стрелци на головите беа Алек Чедомирски, Матеј Николов, Јаков Стојковски и Мартин Атанасовски. Во второто полувреме мрежата на противникот ја тресеа Павел Котевски-Митровски, Мартин Атанасовски, Давид Колевски и Коста Бошковски, за конечни 8:0. На тој начин, оваа вардарова генерација продолжува понатаму во Детската Лига.

Погледнете фотографии од натпреварот.

 280929930_982755022432066_1935427710241759236_n 280930469_982754965765405_4813598491820917567_n 280930857_982755069098728_3201928108639087024_n 280952643_982755329098702_8287857813351508034_n 280954328_982755055765396_2435539167002224429_n 281005312_982754459098789_2419541395540874903_n 281024550_982754599098775_1807611320456015637_n 281163138_982755125765389_3129493335882295737_n 281164752_982754759098759_8026882570589577955_n 281167861_982755469098688_3720445288308030925_n 281170471_982754755765426_3393279219555918109_n 281208148_982754799098755_4545216465445154142_n 281360245_982755375765364_1865284300911187191_n 281401533_982755242432044_1475519479183242701_n 281484429_982754942432074_3896521119879457546_n 281583278_982754832432085_1152256016792276378_n 281846685_982755515765350_8503904688010861820_n 281958105_982755559098679_972782403106223487_n 282047871_982755225765379_678838981172557320_n