Saturday ,13 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (Фотогалерија) Елиминација за генерација 2009 во Детската Лига
(Фотогалерија) Елиминација за генерација 2009 во Детската Лига

(Фотогалерија) Елиминација за генерација 2009 во Детската Лига

Генерацијата 2009 е елиминирана во Детската Лига, откако го загуби натпреварот од 1/4 финалето против екипата на Грозданоски. Вардар иако имаше предност на полувреме од 2:1, сепак на крајот мораше да се помири со пораз, противникот направи пресврт и победи со резултат 2:3.

Во раниот период од мечот, екипата на Грозданоски прва успеа да го отвори резултатот и да поведе со 0:1. Избраниците на Зоран Петковски полека фатија ритам, започнаа да создаваат шанси, од кои две претворија во гол, иако имаа уште неколку добри шанси посебно во првиот дел од натпреварот. После одлично додавање на Николов, нашите млади надежи преку Јаков Стојковски успеаа да го израмнат резултатот на 1:1. Набргу направивме и резултатски пресврт, водство од 2:1 донесе Коста Бошковски, после додавање од Атанасовски. Овој резултат беше актуелен на полувреме. Штета, што при овој резултат, не успеавме да искористиме добра шанса преку Матеј Ристевски чиј удар го одбрани противничкиот гоман.

Во вториот дел иако имавме предност, сепак му дозволивме на противникот да постигне два гола и да победи со резултат 2:3. Погледнете ја нашата фотогалерија од овој натпревар.

281493548_987118075329094_7005105107222376405_n 281574911_987117818662453_2711861316469911477_n 281592782_987118331995735_7183626301914594528_n 281605617_987118145329087_3787187073918117450_n 281657223_987118355329066_1810005230433697019_n 281658957_987118175329084_2026133678461186604_n 281718091_987117958662439_734569469099739734_n 281794818_987117875329114_1391802084362717767_n 281796423_987118208662414_1499377030523191634_n 281810964_987118488662386_7561993549550964708_n 281832544_987118038662431_6711752935895447285_n 281847559_987117781995790_3897384493792808409_n 281876118_987118248662410_5475522033028585265_n 281963917_987118358662399_8242088407290133603_n 281967501_987117858662449_7072084177681633261_n 282125544_987118155329086_7601873950581611969_n 282128259_987118505329051_1266843492273467321_n 282137878_987117901995778_4549960210903840190_n 282302649_987117845329117_7862026663907695689_n 282374846_987118601995708_738467282363915416_n 282563954_987117918662443_4281820990755495699_n 282656864_987118218662413_8465557350143017846_n 283504311_987118048662430_6659960323098151559_n 283787246_987118448662390_635049255287951579_n 283966298_987118565329045_1638228967929017011_n 284100501_987117721995796_6941811760180243463_n 284483289_987118615329040_433308746347528681_n 284589148_987117738662461_716122200308268832_n