Friday ,19 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (Фотогалерија) Вардаровата генер.2009 со убедлива победа против Милано, се најде на чекор до пласман на завршниот турнир
(Фотогалерија) Вардаровата генер.2009 со убедлива победа против Милано, се најде на чекор до пласман на завршниот турнир

(Фотогалерија) Вардаровата генер.2009 со убедлива победа против Милано, се најде на чекор до пласман на завршниот турнир

Генерацијата 2009 е единствената од „петлињата“ на ФК Вардар која успеа да го помине и 2.елиминациско коло и да се најде блиску до пласман на завршниот турнир, на кој ќе играат најдобрите екипи од Македонија. Избраниците на Зоран Петковски во оваа фаза ја поминаа и екипата на Милано, од која беа убедливо подобри триумфирајќи со резултат 5:1. Сите голови беа постигнати во првиот дел од натпреварот, за Вардар во листата на стрелци се запишаа Јаков Стојковски (2), Алек Чедомирски (1), Коста Бошковски (1) и Матеј Николов (1).

Погледнете ја нашата фотогалерија од овој елиминационен натпревар во Детската Лига.

281152552_984620785578823_4763668193048071923_n 281181441_984621408912094_4388852447419106559_n 281204451_984620665578835_8546057560025137683_n 281292020_984620538912181_3564108392160037826_n 281325838_984620535578848_5690751872298643439_n 281367979_984621372245431_4523832005990096027_n 281392626_984620848912150_6399439710696874619_n 281394274_984621432245425_4421778880410839303_n 281496511_984620875578814_2152432503644488604_n 281506082_984620932245475_296626428134135425_n 281509776_984621148912120_113486439405288717_n 281721337_984621162245452_5347219335084864800_n 281756061_984620675578834_3267808409265006810_n 281776097_984620792245489_5523962669104385039_n 281792590_984620532245515_2733587875794634064_n 281809112_984621072245461_5771729550106923233_n 281856164_984621092245459_9045964835252304450_n 281861984_984621262245442_7730044307992234105_n 281942161_984621478912087_8140665244202149935_n 282044427_984620975578804_4249554253069242660_n 282049331_984620958912139_3870916701720409043_n 282137906_984620678912167_7696773661662930954_n 282157793_984620635578838_4973525825275251079_n 282199060_984620612245507_2514112412046505073_n 282220400_984621305578771_3003715995412457387_n 282246944_984621022245466_1357376205155435999_n 282813338_984621145578787_4629339830894136088_n 283744183_984621315578770_3515179973030354217_n 283750761_984620638912171_6532527419374620108_n