Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Јан Чувара е блиску до нов договор со Вардар
Јан Чувара е блиску до нов договор со Вардар

Јан Чувара е блиску до нов договор со Вардар

Според информациите кои кружат во полските медиуми, левото крило на Вардар, Јан Чувара и во наредната сезона ќе биде дел од двократниот Европски Шампион.

Полскиот репрезентативец пристигна минатата година и ја игра својата прва сезона во црвено-црниот дрес, но најверојатно ќе остане дел од Вардар и наредната натпреварувачка сезона. Со оглед дека и Дибиров го продолжи договорот на уште една година, заедно ќе го сочинуваат тандемот на левата крилна позиција.