Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > ЖРК Вардар > ЖРК Вардар во сабота домаќин на Чаир во последното коло
ЖРК Вардар во сабота домаќин на Чаир во последното коло

ЖРК Вардар во сабота домаќин на Чаир во последното коло

ЖРК Вардар во плеј-офот од сезоната 2021/2022 му останува за одигрување само еден коло, последната 14-та рунда. Ние сме домаќини на тимот на РК Чаир од истоимената скопска населба.  Средбата  веќе доби свој термин за одигрување.

 

Натпреварот е закажан за сабота, 28.мај со почеток во 15-00 часот. Овој последен дуел од плеј-офот ќе го одиграме како домаќини во салата „Круме Кепевски“  во скопската населба Кисела Вода.