Thursday ,20 June 2024
Последни:
Home > Фотогалерии (page 174)

Фотогалерии

Младинците на Рк Вардар започнаа со тренинзи во новата година(ФОТОГАЛЕРИЈА)

DSCN1069

Младинците на Рк Вардар,предводени од тренерот Стојан Петрушевски продолжија со тренинзи како подготовка за она што ги очекува на турнирот кој ќе се одигра во Скопје.Ракометниот клуб Вардар во периодот од 14-18 јануари ќе биде домаќин на младински меѓународен турнир. Турнирот ќе се одржи на три локации, во четири сали: во двете сали во СЦ „Јане Сандански“, во СРЦ Кале и ... Read More »

Свечено отворен новиот спортски центар Јане Сандански(ФОТОГАЛЕРИЈА).

10863707_10203347330346186_523787172_n

Денес и официјално беше отворен новиот спортски центар Јане Сандански,каде ќе настапуваат ракометните екипи на Вардар и кошаркарскиот клуб Мзт Скопје.На свеченото отварање присуствуваа главниот инвеститор и сопственик на Вардар,господинот Сергеј Самсоненко,потоа Гордана Нацева,премиерот на Република Македонија Никола Груевски,градоначалникот на општина Аеродром Ивица Коневски и др. Во рамки на С.Ц Јане Сандански има голема централна сала со капацитет од 6.500 ... Read More »

Рк Вардар ги запали моторите за новата сезона. (ФОТО).

IMAG0031

Екипата на Рк Вардар го одржа својот тренинг во С.Ц.Борис Трајковски,и го означи почетокот на подготовките за новата сезона,во која Вардар повторно ќе се натпреварува на четири фронта.На првиот тренинг беа присутни три од четирите нови засилувања :Голманската икона Арпад Штербик,Хрватската легенда Блаженко Лацковиќ, и рускиот бомбардер Сергеј Горбок,а единствено кој недостатсуваше поради настинка беше рускиот репрезентативец Данил Шишкарев.Првиот собир ... Read More »

Младинците на Вардар освојувачи на “Скопје куп 2014“ (ФОТО)

10527289_296105807228819_5656594654430133507_n

Младинците на Фк Вардар генерација 97 предводени од Петар Ѓеоргиевски се победници на меѓународниот турнир “Скопје куп 2014“ кој од 24-29 јули се играше на неколку фудбалски терени во Скопје.За да стигнат до големото финале во кое ја совладаа екипата на Војводина од Србија со 1:0,претходно во групната фаза одиграа четири натпревари.Во првото коло отворија токму против екипата која и ... Read More »

Жрк Вардар со убедлива победа ја започна одбраната на титулата во првенството(ФОТОГАЛЕРИЈА)

Picture 079

Избраничките на Индира Кастратовиќ без никакви проблеми,ја совладаа екипата на Жито Прилеп со убедливи 46:11 и ја започнаа одбраната на титулата во женската супер лига.Натпреварот започна со голот на Олга Черноиваненко,а нејзини беа вкупно четири од првите седум гола на Вардарки, и тоа најчесто преку брзи контранапади.Својот прв гол гостинските ракометарки го постигнуваат во 11 минута за резултат од 7:1 ... Read More »

Комити тетоважи

slave

Вљубеноста за најверните на  светото име не е само следење на мечевите на клуб(ови)  ,туку  тоа е начин на живот, болка, радост .. Ѕидовите во градот ги боиме со Вардаровите свети бои Црвено-Црни .Комити живеат , се радуват ,тагуваат,  патат.. едноставно се одават 100% на својот Вардар. Затоа на својата кожа го ставаме за навек да го носиме него нашиот ... Read More »