Saturday ,24 February 2024
Последни:
Home > Фотогалерии (page 170)

Фотогалерии

(ФОТОГАЛЕРИЈА) oд победата на црвено-црните, Вардар беше поуспешен од Ренова !

Вардарци  му нанесоа нов пораз на тимот на Ренова со 2-0, а  конкурентот Шкендија повторно киксна, одигра реми со Работнички 1-1. Со овие денешни резултати нашиот црвено – црн шампион се одлепи на плус четири бода на врвот на табелата. Погледнете ја денешната борба на Арената Филип втори за нови три бода на вардарци со “гипсарите“, низ објективот на ВАРДАР ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Јуначка битка на црвено-црните со европскиот шампион и данските арбитри

DSC00986

Нашите момци денес во Спортскиот центар Јане Сандански го одиграа десетиот меч во својата историја со шпанската Барселона. Европскиот првак денес гостуваше кај силномотивираниот тим предводен од Раул Гонзалез. Вардарци се бореа машки цел меч со фаворизираниот тим од Шпанија кој за жал беше подпомогнат од несоодветната арбитража на данската судиска двојка. Силниот противник, судиската неправда и неколкуте промашени “зицери“ ... Read More »

(ФОТО) Пионерите со триумф останаа во борбата за титула

vardarfans-3

Пионерите на Фк Вардар со триумф го завршија есенскиот дел од сезоната. Тие на свој терен беа подобри од екипата на Милано со резултат 2:0. Така остануваат на врвот на табелата, очекувајќи ги резултатите од своите директни конкуренти. Сега претстои пауза во домашното првенство и купот, на младинските фудбалски категории. Read More »

(ФОТО) Вардарки во Веро центар се дружеа со својте фанови

12281972_10205298981896255_1732895126_o

Вчера вардарки имаа средба со својте фанови и   навивачи,  истата се одржа во  Амати локал сместен  во Веро центар. Девојките во опуштена атмосфера беа собрани претходно во локалот каде ја се забавуваа и искусија некој десерт. На својте фанови им  дадоа  покана, а некои и билети за саботниот натпревар со Хипо. Најмладите обожаватели на светите црвено – црни бои беа најрадосни ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Младинскиот меч помеѓу Жрк Вардар и Металург, го оправда епитетот дерби дуел

mladinki-10

Младинското дерби во женска конкуренција, помеѓу Вардар и Металург, ги оправда очекувањата на присутните гледачи во салата во автокоманда. Имавме можност да гледаме еден квалитетен и пред се изедначен дуел со период на доминација на двете страни. Сепак на крај, подобро се снајде противникот, забележувајќи триумф од 23:20. Ви ја пренесуваме фотогалеријата од овој натпревар во младинската лига. Фото: Марија ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Кадетите ја наполнија мрежата на Ренова

kadeti-13

Погледнете ја фотогаријата од натпреварот помеѓу кадетските екипи на Фк Вардар и ренова, кој заврши со убедлива победа од 4:0 во корист на црвено-црните. Така кадетите ја впишаа седмата победа во лигата. Стрелци на головите беа Китановски (2), Серафимов и Стојчевски. Read More »

ФОТОГАЛЕРИЈА! Вардар-Шкендија 0-0

15

Вчера на Националната арена во Скопје се одигра дуелот на двете најквалитетни македонски прволигашки екипи. Вардар и Шкендија одиграа нерешено 0-0, во мечот од 11 коло во првата лига. Фотогалерија од дербито видено низ објективот на Вардар фанс. Read More »