Tuesday ,28 March 2023
Последни:
Home > Фотогалерии (page 150)

Фотогалерии

(Фотогалерија) “Отворени забавни фудбалски Школи” беа дел од последниот турнир во Јуниор лига

1

Викендов на терените на Фудбалската Академија на ФК Вардар во Градски парк, беше на  програмата  осмото  и воедно последното коло од фудбалската Вардар Јуниор лига. На  овој турнир  повторно беше застапена  и организацијата „Отворени Забавни Фудбалски Школи“, кои низ игра на младите фудбалски надежи ќе им го доближат фудбалот како спорт. Во продолжение погледнете ги фотографиите: Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар генер.2003 “броеше до 30“ на двата дуели во Јуниор лигата

naslov

Фудбалскиот клуб Вардар со генерацијата 2003 настапи на два дуели на терените во Академијата на ФК Вардар – Скопје каде се одигра последното, осмо коло од фудбалската Јуниор лига и оствари неверојатни две победи со постигнати триесет гола без ниеден примен. Со Слога Виница влеговме како голем фаворит што се покажа и на  крајниот резултат победивме со 19-0, а во ... Read More »

(Фотогалерија) Генерација “2004“ победнички ја заврши успешната сезона

vardarfans-12

Вчера на академијата на ФК  Вардар се одигра завршниот турнир во Јуниор лигата. Вардаровата генерација родени “2004“ со две победи ја заврши првата сезона од ова натпреварување. Совладани ба екипите на Борец Јуниор (3:1) и Прилеп (7:1). Погледнете ја заедничката фотогалерија од двата натпревари. Read More »

(Фотогалерија) Вардар Јуниор лига: Борец Велес – Спортефе Скопје 2:3

n10

На терените на Академијата на фудбалскиот клуб Вардар се одигра завршниот турнир од Јуниор лигата, на кој настапија генерациите родени “2003“ , “2004“ , “2005“ и “2006“ година. Во меч кај генерација 2004 се сретнаа двете регионални единици тимовите на Борец Велес и  Спортефе Скопје. Екипата на Спортефе победи со  3:2. Погледнете ги фотогафиите од овој дуел во продолжение. Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Победа и нерешен резултат за генер. “2005“

vardarfans-foto-gogov

Денес на академијата на фудбалскиот клуб Вардар се одигра завршниот турнир од Јуниор лигата, на кој настапија генерациите родени “2003“ , “2004“ , “2005“ и “2006“ година. Генерацијата 2005 на Зоран Петковски одиграа два натпревари на кои забележаа една победа и нерешен резултат. Фотогалерија од овој меч во продолжение. Read More »

(Фотогалерија) Избраниците на Кралевски генер.2006 со два триумфа во Јуниор лигата

naslov

 Денес на терените на фудбалската Академија на ФК Вардар во Скопје се одигра осмиот завршен пролетен турнир во фудбалската Вардар Јуниор лига. Избраниците на Игор Кралевски младите фудбалски надежи родени 2006 година одиграа два дуела и двата ги добија. Во првиот дуел со Ново Лисиче остваривме победа со резулат 4-1,a во вториот меч со ФК Куманово Еуроспорт-Вардар  издвојувавме победа 7-1. За мечевите ... Read More »

(Фотогалерија) На вториот финален ден доделени индивидуални награди на најдобрите во Јуниор лигата -список на наградени

По завршувањето на вториот  финален ден колективните признанија за екипите на најдобрите поединци во вкупно пет категории. За напомена и по крајот на првиот ден се доделуваа признанија на најуспешните, тоа може да го видите овде. Во продолжение ви го носиме списокот на наградени и нивни фотографии: Генерација 1998/99 машки Најдобар стрелец – Виктор Крстевски од РК Илинден Најдобар голман-Стефан ... Read More »

(ФОТО) Доделени дипломи на најмалите учесници во ракометната Јуниор лигата генер.2006/09

Вчера се одигра и последното коло во генерацијата 2006/09 (види) каде играат тимови мешани од момчиња и девојчиња. Во оваа категорија се игра 4+1 во две полувремиња по пет минути. Кај најмалите немаше завршни турнири според одлуката на раководството на Јуниор ракометаната вардарова лига. На крајот им се поделија дипломи за нив, кај истите не се прогласуваа најдобри бидејќи се ... Read More »

(Фотогалерија) Доделување на медалите и пехарите на вториот финален ден во Јуниор лигата

Црвено-црнот голем  проект  ракометната Вардар Јуниор лигата го имаше последниот финален ден по кој ќе се знаат сите победиците за првата сезона. По одигрувањето мечевите во  ракометаната Вардар Јуниор лига и по завршувањето на сите мечеви во големата сала при С.Ц “Јане Сандански“-Скопје се одржа церемонијата на доделување на награди. Тимовите кој ги завршија своите мечеви добија дипломи за IV- место, ... Read More »

(Фотогалерија) Се одигра последното коло во Јуниор лигата кај најмалите учесници генер.2006/09

Денес последното коло се одигра во генерацијата 2006/09 каде играат тимови мешани од момчиња и девојчиња. Во оваа категорија се игра 4+1 во две полувремиња по пет минути. Ова е последно коло од разигрувањето по кое ќе бидат прогласени најдобрите, кај најмалите нема да има завршни турнири според одлуката на раководството на Јуниор ракометаната вардарова лига. Погледнете ги фотографиите од ... Read More »