Sunday ,14 April 2024
Последни:
Home > Фотогалерии (page 160)

Фотогалерии

(ФОТО) Убедлив старт за ФК Вардар генер. “2004“ на “Евима куп“ во Бугарија

2

 Фудбалскиот клуб на Вардар генерација родени 2004 година имаа убедлив старт на турнирот во Бугарија. Избраниците на Филип Арсовски на својот прв натпревар во групата ја победија екипата на Карнобат од Бугарија. Конечниот резултат гласеше 7:0. Геор Стојановски постигна хет-трик. Марио Ричков беше стрелец на два гола додека по еднаш стрелаа Горазд Попов и Сандро Каровски. Во секој поглед на ... Read More »

(Фотогалерија) Живо во фан-зоната пред “Јане Сандански“

5

Пред спортскиот центар “Јане Сандански“ е живо, голем број на црвено-црни фанови се тука се забавуваат , се фотографираат со макетите на девојките кој се поставени на платото. Сите заедно очекуваме победа над Ларвик во овој 1/4-финален прв меч на нашите девојки. Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар генер. “2007“ забележа две победи во детската лига

naslovna

На терените на фудбалскиот клуб Работнички  се одиграа натпреварите во детската фудбалска лига. Први кои настапија од Вардаровите генерации, беше генерацијата родени “2007“ година на тренерот Томче Трајановски. Противници во денешните мечеви им беа екипите на Македонија Ѓ.П која Вардар (1) ја доби со и Спорт Ефе кој Вардар(2)  го победи со 2-1. Read More »

(Фотогалерија) Младинките на Жрк Вардар триумфираа во дербито со Металург

14

Денес во 12-00 часот во малата сала на спортскиот центар Јане Сандански  се одигра дерби натпреварот во младинска женска конкуренција помеѓу екипите на Вардар и Металург. Младите вардарки однесоа победа на истиот 20-16. Кај младинките на Вардар најдобри стрелци на овој дуел беа: Иванова со 5 гола, Николовска и Божиновска погодиа по 4 пати, а три пати стрелаше Станиќиевска, а на ... Read More »

Борење! Младите надежи на Вардар добија нова спортска опрема (Фотогалерија)

naslov

Боречкиот клуб Вардар од секогаш вложувал во својата иднина, така црвено-црниот боречки колектив обезбеди нова опрема за своите млади надежи. Истата ја обезбеди и подели  на најмладите членови на Вардар претседателот на БК Вардар Далибор Милановски заедно со тренерите Игор Неделковски и Ацо Јордановски. Како што велат од овој наш клуб кој е познат по својот ентузиазам, преданост на работа ... Read More »

(Фотогалерија) Викендов во “Јуниор лигата“ мечеви одиграа и најмладите

14

Викендов на програмата за натпреварите во “Јуниор Лигата“ беа и мечевите на најмладите учесници во овој голем-црвено црн проект. Тие се натпреваруваа  на половина терен, се играше четири ракометарчиња во поле плус голман. Едно полувреме траеше по пет минут. Одлична забава, спортување, дружење се овие мечевите во “Јуниор лигата“ за најмладите ракометарчиња.  Судија и воедно водич низ запознавањето со ракометната ... Read More »

(Фотогалерија) РК Шампион беше подобар од Академија-2

17

Во салата “Кале“ денес продолжија возбодувањата од “Јуниор лигата“, во најинтересниот натпревар  екипата на РК Шампион беше подобра од Академија 2. Ова беше меч во машка конкуренција, во највозрасната генерација родени 1998/99 година. Конечниот резултат на овој дуел гласеше 20:21. Read More »

(Фотогалерија) Младинките на Жрк Вардар убедливи со Академија 1&2

19

Во спортскиот ракометен центар Кале се одигра натпревар помеѓу младинките на ЖРК Вардар и девојчиња кои настапуваат во Јуниор лигата од екипите на Академија 1 и Академија 2 , ова беше ревијален натпревар . Овој дуел сосема очекувано им припадна на  црвено-црните девојки, кои славеа со резултат 12:27. Овој меч се играше двапати по 20 минути. Read More »

(Фотогалерија) Рк Гостивар поуспешен од Академија 3

1

Предмалку во спортско рекреативниот центар “Кале“ се одигра дуелот  во машка конкуренција  помеѓу екипите на Рк Гостивар и Академија 3, во генерација родени 2004/05 година. Гостивар го доби овој дуел со резултат 7:4. Read More »

(Фотогалерија) Ново Лисиче поуспешен од Академија-2 во Јуниор лигата

6

Предмалку во спортско рекреативниот центар “Кале“ се одигра дуелот  помеѓу екипите на Ново Лисиче и Академија-2 во Јуниор лигата. Ова беше дуел во женска конкуренција во категоријата 2004/05. Поуспешна беше екипата на Нова Лисиче со резулат 8-2, на полувреме мечот беше 5-2. Read More »