Tuesday ,28 May 2024
Последни:
Home > РК Вардар > (Фотогалерија) РК Шампион беше подобар од Академија-2
(Фотогалерија) РК Шампион беше подобар од Академија-2

(Фотогалерија) РК Шампион беше подобар од Академија-2

1 2 3 4

Во салата “Кале“ денес продолжија возбодувањата од “Јуниор лигата“, во најинтересниот натпревар  екипата на РК Шампион беше подобра од Академија 2. Ова беше меч во машка конкуренција, во највозрасната генерација родени 1998/99 година. Конечниот резултат на овој дуел гласеше 20:21.8 5 10 9 7 6 11 13 14 12 15 19 20 16 17 18